המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה לקנדה – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים

תוכן עניינים

קנדה היא המדינה השנייה בגודלה בעולם – שטחה העצום משתרע על פני מעל ל-9 מיליון קילומטרים, כאשר רובו הגדול של השטח הוא למעשה טבע אין סופי, יערות, אגמים והרים.

מרחבי הטבע הענקיים של קנדה הופכים אותה ליעד מאוד מבוקש לטיולים, כך שמדי שנה פוקדים אותה בסביבות ה-20 מיליון תיירים מכלל מדינות העולם.

בקנדה יש הכל מהכל – שטחים ענקיים של טבע אין סופי, תרבות תוססת ומעניינת, וים של אטרקציות בכל מקום ולמטיילים בכל הגילאים – החל ממטיילים צעירים אחרי צבא ועד למשפחות עם ילדים.

טיול לקנדה ללא ספק יהווה חוויה של ממש, אבל לפני רכישת כרטיסי הטיסה ותחילת תכנון הטיול, חשוב לסגור קודם כמה סידורים מאוד משמעותיים – במדריך שלפניכם ריכזנו את הצ'ק ליסט המלא לכל הסידורים שחשוב לעשות לפני הטיסה לקנדה, מידע חשוב לתיירים, וטיפים.

קנדה - מידע למטיילים

ויזה לקנדה

אחד הסידורים היותר חשובים לפני הטיסה לקנדה הוא ללא ספק הנפקת ויזה לקנדה – בשנת 2016 רשות ההגירה הקנדית שינתה את הנחיות הכניסה למדינה, כך שכיום  אזרחי רוב מדינות העולם (כולל אזרחי מדינת ישראל) אשר מעוניינים להגיע לקנדה נדרשים להנפיק ויזה לקנדה, ועבור כל סיבת ביקור – בין אם מדובר בהגעה לצורך תיירות, לימודים, עסקים וכד'.

הויזה אותה נדרש להנפיק ולהציג בעת הכניסה למדינה נקראת ETA Electronic Travel) (Authorization, והיא מהווה דרישת סף בכל כניסה אווירית למדינה – גם אם מדובר בנחיתה במדינה לצורך טיסת המשך.

תהליך הנפקת ה-ETA נעשה כולו באופן מקוון באינטרנט, וניתן לבצע אותו דרך האתר הרשמי של רשות ההגירה הקנדית – https://www.canada.ca/home.html , או דרכנו ב- e-visa בתהליך קצר ופשוט של 3 שלבים, אשר נעשה כולו בשפה העברית (כולל מילוי טפסי הגשת בקשה).

קיימים מספר סוגים של אשרות ETA שניתן להנפיק בהתאם לסיבת הביקור במדינה כדוגמת: אשרת מבקרים, אשרת סטודנט, אשרת עבודה ועוד, והאשרה תקפה למשך 5 שנים, או לחלופין עד לתאריך פקיעת תוקף הדרכון.

למידע נוסף ולהנחיות מפורטות יותר אודות תהליכי ההנפקה של הויזות לקנדה הנכם מוזמנים לבקר במדריך הנוסף שלנו – האם צריך ויזה לקנדה?

ביטוח בריאות/ביטוח נסיעה לקנדה

לפני הטיסה לקנדה, חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות שתבטח אתכם ואת הכבודה שלכם – רכישת פוליסת ביטוח בריאות לפני טיסה לחו"ל תבטיח לכם טיסה בראש שקט, ואת הידיעה שיהיה לכם מענה לכל מקרה רפואי בעת הצורך.

 

את ביטוח הנסיעה ניתן לרכוש בדרך כלל ב-3 דרכים עיקריות:

▪  דרך קופת החולים בה הנכם חברים
▪  דרך חברות הביטוח השונות אשר מציעות גם פוליסות מיוחדות לנסיעות לחו"ל
▪  דרך חברות כדוגמת passportcard שמתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל

כל אחד מהגופים והחברות בדרך כלל יציע פוליסות עם כיסויים שונים ובמחירים שונים, כאשר מחיר הפוליסה יורכב מנתונים כגון כמות וסוג הכיסויים שתבחרו לבטח, משך פרק זמן השהייה שלכם במדינה וכד'.

כדי לחפש את מחיר הפוליסה שיותר ישתלם לכם, תוכלו תמיד להיעזר במנועי חיפוש השוואות מחירים – wobi ו-Zap למשל, מפעילים מנועי חיפוש מיוחדים להשוואת מחירי פוליסות ביטוח בריאות לחו"ל שתוכלו להיעזר בהם.

כסף ותקציב יומי

המטבע המקומי של קנדה הינו דולר קנדי, וההפרש בינו לבין השקל הישראלי עומד נכון להיום על 2.5573 ₪ לדולר קנדי אחד.

התקציב למטיילים ליום מאוד משתנה בהתאם למה שבסופו של דבר בוחרים לעשות באותו היום, אבל לפי חישוב של הוצאות ממוצעות של תיירים ליום בשנים האחרונות, מדד ההוצאות לרוב עומד על בין 137$-183$ ליום.
מבחינת נתונים של הוצאות תיירים על דברים יותר ספציפיים:

▪ הוצאות של מטיילים על ארוחות ליום בממוצע עומדות על בין 29$-39$ לאדם
▪ מחיר המלונות ללילה לזוג – בין 150$-199$, מחיר לאדם בודד – בסביבות ה-100$ בממוצע
▪ הוצאות לאדם בקנדה בממוצע למשך שבוע – כ-$1,283
▪ עלויות נסיעה בתחבורה ציבורית בממוצע ליום לאדם – כ-24$, עלויות נסיעה בין עירוניות- 118$ בממוצע
▪ עלויות ממוצעות לפעילויות ואטרקציות כדוגמת סיורים, מוזיאונים כד' – בסביבות ה-28$ בממוצע לאדם ליום
▪ טיפים לנותני שירות – 5.02$ בממוצע ליום (גבוה הטיפ המקובל בקנדה נע בין 10-20 אחוז)

** דוגמאות המחירים שלעיל הן לפי דולר קנדי (CA). 
** לצורך סיוע נוסף בתכנון התקציב היומי או התקופתי לטיול שלכם, תוכלו להיעזר באתר: https://www.budgetyourtrip.com/

מזג אוויר בקנדה

בשל המיקום הצפוני של קנדה, האקלים במדינה נוטה להיות קריר ברוב חודשי השנה, ומלא ברוחות קרות אשר מגיעות מכיוון הקוטב – בחלקה הצפוני של המדינה לרוב שורר מזג אוויר קוטבי (קר מאוד), ובחלקה הדרומי של המדינה מזג האוויר קר (אך קצת פחות מאשר בחלק בצפוני), ומעט יותר נעים.
מבחינת עונות השנה בקנדה: החורף במדינה ארוך וקר מאוד. האביב מעט יותר נעים, כאשר האזורים והנהרות הקפואים מפשירים, והטבע נמצא בשיא הפריחה שלו. הקיץ במדינה קצר מאוד אבל מביא עמו מזג אוויר נעים ובהיר, כך שמאוד נוח לטייל במדינה בעונה זו, בעיקר בטווח החודשים שבין יוני לספטמבר.

הפרש שעות ישראל-קנדה

בקנדה ישנם מספר אזורי זמן שונים כך שבכל אחד מהם קיים הפרש שעות שונה משעון ישראל, אבל באופן כללי – ישראל מקדימה את שעון קנדה במספר שעות.
כדי לדעת באופן מדויק יותר אודות הפרשי הזמנים בין ישראל לבין האזורים השונים בקנדה, ניתן להיעזר באתר www.timeanddate.com , אשר מסייע לבדוק הפרשי שעות וזמנים בין המדינות השונות.

כרטיסי טיסה לקנדה

מחירי הטיסות לקנדה מאוד משתנים ותלויים במספר גורמים, כדוגמת חברת התעופה שעמה טסים, מספר עצירות הביניים (או לחלופין אם מדובר בטיסה ישירה ללא עצירות ביניים, אשר כמובן יקרה משמעותית יותר מטיסה עם עצירות ביניים), תאריכי ושעות הטיסה, וכד'.

באופן כללי – כיוון שמדובר ביעד מרוחק מחירי הטיסות עלולים להיות גבוהים בהתאם, ולנוע בין טווחי מחירים של החל מ-400$ ומעלה, ועד ל-1000$ ומעלה.

שגרירות קנדה

▪ שגרירות קנדה בישראל:

כתובת:  נירים 3, בית קנדה, תל אביב
טלפון: 03-6363300
דוא"ל:  taviv@international.gc.ca
ימי ושעות הפעילות: טיפול בויזות – ימי שני, שלישי וחמישי בין 8:00-12:00, שישי  8:00 – 12:00, טיפול בנושאים נוספים – שני-חמישי בין 8:00-16:30, שישי – 8:00-13:30

שגרירות קנדה בישראל נותנת שירותים במגוון נושאים, כגון: הנפקת דרכונים לאחר אבדן/גניבה, עדכון פרטים ושינוי סטטוס אישי, עדכון פרטי כתובת, ועוד.

▪ שגרירות ישראל בקנדה:

כתובת:  2 Bloor Street East Suite 400 Toronto, Ontario M4W 1A8​
טלפון: +1 416-640-8500
דוא"ל:  consular@toronto.mfa.gov.il
ימי ושעות הפעילות: ימים שני עד שישי בין השעות 10:00-13:00 (בתיאום מראש), ובימים שני עד שישי בין השעות 12:30-13:00 לאיסוף דרכונים.

התניידות בקנדה

קנדה היא מדינת בעלת שטח נרחב מאוד, ולרשות התיירים מוצעות מגוון אופציות התניידות ממקום למקום, כגון:

▪ השכרת רכב או וואן לטיולים
▪ טיסות פנים – בקנדה תוכלו להיעזר במספר קווי טיסה אשר נעים בין אזורים כגון – ויקטוריה, ונקובר, קלגרי, אדמנטון ועוד. הטיסות מופעלות ע"י מספר חברות כדוגמתAir Canada, West Jet, Pacific Coastal ועוד.
מומלץ להזמין את כרטיסי הטיסה כמה שיותר זמן מראש כדי להספיק להשיג מקומות בטיסה, ולרכוש את הכרטיסים במחירים סבירים.
▪ מעבורות – אופציית התניידות מאוד נוחה בעיקר בין האיים והאזורים הימיים
▪ תחבורה ציבורית – האופציה היותר טובה ומוכרת, והיותר זולה. במרבית אזוריה של קנדה מופעלים קווים רבים מאוד של רכבות, אוטובוסים עירוניים ואוטובוסים בין עירוניים.

מידע נוסף וטיפים אודות קנדה

לצורך השלמת המידע לתכנון הנסיעה לקנדה, הנכם מוזמנים לבקר במדריכים הנוספים שלנו:

▪  שגרירות קנדה
▪  האטרקציות הכי מומלצות בקנדה
▪  פארקים בקנדה – המלצות על הפארקים שאסור לכם לפספס

מתכננים טיול? לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם

על מה תרצו לדבר?
WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Moraine Lake, Canada
קנדה

רשימת קריטריונים ודרישות עבור ויזה לקנדה

קבלת ויזה לקנדה כרוכה בעמידה בקריטריונים ספציפיים, ובעמידה בדרישות שונות.בין אם אתם מתכננים לבקר בקנדה לתיירות, לימודים, עבודה או להתאחד עם המשפחה, חשוב להבין את

אגם Moraine קנדה
קנדה

רילוקיישן לקנדה – היתרונות של הגירה לקנדה

קנדה, שנחשבת לאחת האומות המסבירות והמגוונות ביותר בעולם, היא יעד פופולרי לרילוקיישן עבור הישראלים – ולא בכדי. עם הנופים הציוריים, איכות החיים הגבוהה וההזדמנויות הרבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Moraine Lake, Canada
קנדה

רשימת קריטריונים ודרישות עבור ויזה לקנדה

קבלת ויזה לקנדה כרוכה בעמידה בקריטריונים ספציפיים, ובעמידה בדרישות שונות.בין אם אתם מתכננים לבקר בקנדה לתיירות, לימודים, עבודה או להתאחד עם המשפחה, חשוב להבין את

טורטנטו קנדה
קנדה

סוגי אשרות לקנדה – המדריך המלא

קנדה היא מדינה בעלת נופים עוצרי נשימה, כלכלה משגשגת וחברה הרב-תרבותית, והיא מושכת אליה אנשים מכל רחבי העולם המבקשים לבקר, לעבוד, ללמוד או להתיישב במדינה.

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו