המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה להודו – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים

תוכן עניינים

הודו נחשבת לאחד מיעדי הטיולים הכי פופולאריים עבור אזרחים ישראלים בפרט, ועבר אזרחי כלל מדינות העולם בפרט – היא צבעונית, שוקקת חיים, מרתקת, ומציעה מבחר עצום של אטרקציות ומסלולי טיול לכל אדם בכל גיל, ובכל אחד מהאזורים שבה – החל מצפון המדינה ועד לדרום המדינה.

הטיול בהודו יבטיח לכם מגוון של חוויות וזיכרונות בלתי נשכחים, אך לפני שתזמינו את כרטיס הטיסה ותתחילו לתכנן את הטיול ישנם מספר דברים שחשוב שתיערכו אליהם – בשני חלקי המדריך שלפניכם ריכזנו את כל המידע שחשוב לדעת לפני הטיסה להודו, החל מסידורים שהכי חשוב לטפל בהם לפני הטיסה, ועוד למידע חיוני שישרת אתכם למהלך הטיול:

מידע למטיילים בהודו

ויזה להודו

אחד מהדברים שהכי חשוב לטפל בהם לפני הטיסה להודו הוא הנפקת הויזה להודו – חוקי המדינה דורשים מכל אזרח בכל אחת ממדינות העולם להנפיק ויזה טרם ההגעה אליה ולכל מטרה, בין אם מדובר בשהות למטרות תיירות, עסקים, טיפולים רפואיים, לימודים וכד'.

ויזה להודו ניתן להנפיק בשתי דרכים – ויזה אלקטרונית (e-visa), או ויזה אשר מנפיקים בדרכון.

ויזה אלקטרונית להודו – ויזה אשר כל תהליך ההנפקה שלה מבוצע באינטרנט, ובסיום התהליך לאחר מספר ימי עבודה מסמך הויזה נשלח למגישי הבקשה בדוא"ל.
ויזה להודו בדרכון – הגוף היחיד בארץ אשר מטפל בנושא הנפקת ויזות להודו בדרכון הינו חברת ש.מ. אשרות. לצורך הנפקת סוג זה של ויזה נדרש להגיע אל אחד מסניפי החברה, להגיש את הבקשה, ולחזור לסניף לאחר מספר ימי עבודה לאסוף את הויזה.

לכל ההנחיות וההסברים המפורטים אודות תהליכי ההנפקה של שני סוגי הויזות הנ"ל הנכם מוזמנים לבקר בעמוד – איך מוציאים ויזה להודו?

חיסונים להודו

מצב התברואה בהודו הינו נושא מאוד רגיש, שכן בחלקים מסוימים של המדינה המטיילים עלולים להיחשף למחלות מסוימות שמאוד נפוצות בקרב האוכלוסייה המקומית – כדוגמת שחפת, לפטוספירוזיס (נפוצה בעיקר במקורות המים במדינה), ומחלות שמועברות בעקיצות חרקים.

את החיסונים יש לבצע כמה שבועות מראש לפני הטיסה באחת ממרפאות המטיילים המשויכות למשרד הבריאות, או דרך אחת ממגוון מרפאות המטיילים הפרטיות ברחבי הארץ.

למידע נוסף – רשימת המרפאות המורשות, מחירוני החיסונים, רשימת החיסונים הנדרשים לביצוע והמלצות רפואיות נוספות טרם הנסיעה, הנכם מוזמנים לבקר במדריך הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא – חיסונים להודו.

ביטוח בריאות/ביטוח נסיעה להודו

כמו לפני כל טיסה לחו"ל, גם לפני הטיסה להודו מומלץ לעשות ביטוח נסיעה.
הביטוח יכול להיות ביטוח בריאות מאוד בסיסי או לכלול גם כיסוי על כבודה לבחירתכם (מצלמות, טלפונים סלולאריים וכד'), והוא יכול גם להיות עוד יותר מורחב ולכלול כיסויים למקרי איתור וחילוץ או פציעות שיכולות להתרחש מפעילויות פיזיות כגון טרקים, שמהווים פעילות מאוד פופולארית בקרב מטיילים ישראלים צעירים.

מחירי ביטוחי הנסיעות להודו (כמו בכל שאר ביטוחי הנסיעות) מחושבים לפי יום ולמשך כל תקופת השהות, והם מאוד משתנים בהתאם לסוג וכמות הכיסויים, גיל הנוסע ותקופת הנסיעה – כך שהמחיר הסופי של החבילה יכול לנוע בין כמה עשרות למאות דולרים לחבילת ביטוח.

ניתן לרכוש את הביטוחים דרך קופות החולים, חברות ביטוח, או דרך חברות כדוגמת passportcard, אשר מתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל.

כסף ותקציב יומי בהודו

המטבע ההודי המקומי נקרא רופי הודי (Indian Rupee), ונכון להיום שער ההמרה שלו עומד על 0.046 ₪ לרופי אחת, מה שאומר שהמחייה בהודו מאוד זולה, ותוכלו לקבל תמורה רבה מאוד תמורת הוצאות מועטות מאוד.

התקציב היומי וסכום הכסף אותו תבחרו לקחת לטיול תהיה תלויה בסופו של דבר באטרקציות שתבחרו לעשות במהלך היום – המחירים יכולים לנוע בין כמה דולרים בודדים ועד לכמה עשות דולרים ליום, כאשר מחירי תחבורה ציבורית יכולים לנוע בסביבות ה 5$ לשעת נסיעה, מחירי לינה יכולים לנוע בין 5$-20$ ללילה, ארוחות – בין 3$-15$ לארוחה, וכן הלאה.

כדאי רק לקחת בחשבון שבאזורים מסוימים (כמו למשל דרום הודו) המחייה קצת יותר יקרה,  כאשר המחירים עלולים להיות יקרים יותר בין 5$-10$ ליום, לעומת אזורים אחרים בהודו.

מזג אוויר בהודו

מזג האוויר בהודו הוא נושא מורכב בפני עצמו, שכן הודו נחשבת תת-יבשת שכוללת אזורים שונים שלכל אחד מהם אקלים שונה, כך שיכולים להיות הבדלים במזג האוויר בין אזורים גבוהים (כדוגמת רכס ההימלאיה) לאזורים נמוכים יותר.

ברוב האזורים בתת היבשת מתקיימות 3 עונות עיקריות:

▪ עונה קרה-יבשה – מתקיימת בין החודשים אוקטובר-פברואר
▪ עונה חמה-רטובה – מתקיימת בין החודשים יוני-ספטמבר
▪ עונה יבשה-חמה – מתקיימת בין החודשים מרץ-מאי/יוני

ולכל אזור יש את העונה הספציפית שהכי יתאים לטייל בה:

▪ דרום הודו – סתיו/חורף
▪ הודו הקלאסית (דלהי ורנאסי, רג'סטאן, אגרה וכו') – סתיו/חורף/אביב
▪ רכס ההימלאיה – קיץ.

למידע מורחב אודות מזג האוויר בהודו ומידע אודות העונות המתאימות לטיול בכל אחד מהאזורים הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – מזג אוויר בהודו.

הפרשי שעות ישראל-הודו

פרט נוסף שחשוב לדעת לפני הטיסה ותכנון הטיול הוא נושא הזמנים – הפרש השעות בין מדינת ישראל להודו עומד על שעתיים וחצי (כאשר הודו היא זו שמקדימה את ישראל בשעתיים וחצי).

כרטיסי טיסה להודו

טיסות להודו הוא גם כן נושא מורכב, שכן הודו נחשבת כאחד מהיעדים היותר יקרים לטיסה ישירה. יחד עם זאת, חברות התעופה והתיירות החלו להציע בשנים האחרונות מגוון קווי טיסות אשר כוללות עצירת ביניים (ולעיתים אף יותר מעצירה אחת) באחת ממדינות אירופה – מה שמוזיל משמעותית את מחירי כרטיסי הטיסה להודו.
לכל אחת מהאופציות (טיסה ישירה או טיסה עם עצירת ביניים) יש את היתרונות והחסרונות שלה, ובסופו של דבר הבחירה תהיה תלויה בכם מבחינת ההעדפות והתקציב שתרצו או תוכלו להשקיע בכרטיס הטיסה.

כדי לעשות לכם סדר בכל הנוגע לנושא הטיסות להודו יצרנו מדריך טיסות להודו – הנכם מוזמנים לבקר במדריך לקבלת מידע מפורט אודות האופציות הקיימות, טווחי מחירים, יעדי הטיסות בהודו, ועוד.

שגרירות הודו

▪ שגרירות הודו בישראל ממוקמת ברחוב הירקון בתל אביב, והיא מטפלת במבחר נושאים הקשורים ליחסי מדינות ישראל והודו, כגון: חידוש דרכונים הודיים או הנפקת דרכונים חדשים, שינוי פרטים אישיים בדרכונים, הנפקת ויזות חירום לאזרחים ישראלים, תעודות לידה/פטירה, ועוד.

חשוב לציין כי שגרירות ישראל בארץ לא מטפלת בנושא הנפקת ויזות להודו – הגורם היחיד בארץ שמנפיק ויזות להודו בדרכון הינו חברת ש.מ. אשרות (מידע נוסף על נושא זה ובכלל על כל נושא הנפקת הויזות להודו תוכלו למצוא בעמוד – איך מוציאים ויזה להודו?).

למידע נוסף אודות שגרירות הודו בישראל הנכם מוזמנים לבקר בעמוד – שגרירות הודו בישראל.

▪ שגרירות ישראל בהודו ממוקמת בדלהי עיר הבירה.
השגרירות מטפלת במקרים כמו חידוש דרכון שאבד/נגנב/אבד, ועוד, ומסייעת גם למטיילים ישראלים אשר נמצאים בנפאל.
השגרירות לא מטפלת בכל הנוגע לויזות להודו, או הנפקת ויזות מהודו למדינות אחרות.

פרטי השגרירות:

כתובת: Dr. APJ Abdul Kalam road, New Delhi – 110011
טלפון: 91-11-3041-4538 +
קבלת קהל: ימים ב'-ו' בין השעות 9:30-13:00

בנוסף, קיימת גם קונסוליה במומביי אשר מטפלת בנושאים כלליים. פרטי הקונסוליה:

 כתובת:: Marathon Futurex, 1301, A Wing, N M Joshi Marg, Lower Parel, Mumbai, Maharashtra 400013,
טלפון: 91-2261600-513 +
קבלת קהל: ימי שני-חמישי בין השעות 9:00-13:00, ימי שישי בין 9:00-12:30

התניידות בהודו

דרכי ההתניידות והתחבורה הציבורית בתוך המדינה הינן רבות ומגוונות מאוד, ובסופו של דבר תמיד תוכלו למצוא דרך להגיע ממקום למקום, גם במעבר בין נקודות מרוחקות במדינה:

 ▪ תחבורה ציבורית: אחת הדרכים היותר זמינות וזולות להתניידות במדינה. ההיצע כולל אוטובוסים מקומיים (אשר הנסיעה בהם תהיה מאוד זולה, אך לעיתים קרובות לא נוחה, עמוסה וצפופה מאוד), או אוטובוסים לתיירים שכבר יעלו מעט יותר, אך התנאים בהם יהיו הרבה יותר טובים ובחלק מהמקרים אף תוכלו למצוא אוטובוסים הכוללים מיטות שינה.
את הכרטיסים לאוטובוסי התיירים תוכלו להשיג דרך סוכנויות הנסיעות המקומיות.

 השכרת רכב/אופנוע: השכרת רכב היא גם כן דרך להתנייד בין נקודות או ערים במדינה, אך חשוב לקחת בחשבון שנהיגה עצמאית במדינה עלולה להיות כרוכה בהתמודדות עם עומסי תנועה כבדים, ועם נהגים מקומיים שלהם חוקים משלהם על הכביש. יחד עם זאת, אופציה נוספת אך יקרה יותר תוכל להיות השכרת רכב עם נהג, אשר תחסוך מכם את ההתמודדות עם תנאי הנהיגה הלא פשוטים במדינה.

אופציה נוספת להשכרת כלי רכב היא השכרת אופנוע – דגם ה- Enfield הוותיק והידני הוא הדגם המוכר והנפוץ ביותר במדינה, והנהיגה בו יכולה לחסוך בזמן שכן הוא יכול לעבור בקלות ממקום למקום בכבישים.

 טיסות פנים: טיסות פנים הן דרך מצוינת להתנייד ברחבי היבשת, ובמיוחד כאשר רוצים להתנייד בין נקודות מרוחקות אחת מהשנייה. את כרטיסי הטיסה מומלץ להזמין כמה שיותר זמן מראש לפני הטיסה כדי להספיק לשריין מקומות ולהשיג מחירים כמה שיותר טובים.
למידע מורחב יותר אודות טיסות הפנים (איך מזמינים, יעדי טיסות, מחירים, חברות תעופה ועוד) הנכם מוזמנים לבקר בעמוד – טיסות פנים בהודו.

 רכבות: רכבות הן עוד אחת מהדרכים הטובות להתנייד בין אזורים שונים במדינה – מגוון אופציות הנסיעה כולל קרונות עם תאים אישיים, קרונות עם ארוחות, מיטות וכד'. רק חשוב לקחת בחשבון שככל שרמת הנסיעה תהיה גבוהה יותר כך גם עלויות הכרטיסים יהיו גבוהים יותר.

 שייט: שטחה של הודו כולל נהרות רבים, והאופציות לנוע בהם היא בהתאם – תוכלו לשוט ממקום למקום באמצעות מעבורות, שחלקן אף מספיק גדולות כדי להעביר כלי רכב. חשוב רק לקחת בחשבון שמדובר במסעות לא קצרים, שיכולים להגיע לעיתים לכמעט 3 ימי הפלגה בין נקודות מסוימות.

הפוסטים בבלוג שלנו בנושא הודו

קרלה, הודו
הודו
Meytal

קרלה – המדריך המלא למטיילים

רגועה, נקייה, מזמינה ויפיפייה – אלה רק חלק מהמילים שיכולות לתאר את קרלה – המדינה הנמצאת בדרום תת-היבשת ההודית. קרלה היא אחד המקומות היפים, המעניינים

לחץ לקריאה >>
קראלה - דרום הודו
הודו
Meytal

המדריך המלא על דרום הודו – עונות מומלצות לביקור, אזורים מומלצים לטיול ואטרקציות שאסור לפספס

בעוד שאזור צפון הודו מאופיין בנופים ובשטחים עצומים לטיולים וטרקים, האזור של דרום הודו מאופיין באווירה יותר טרופית, עמוסה בחופי ים, פסטיבלים ומסיבות.רוב המטיילים אשר

לחץ לקריאה >>
הודו
Meytal

מזג אוויר בהודו

מזג אוויר בהודו הוא נושא אשר נוטה לפעמים לבלבל לא מעט תיירים, שכן מזג האוויר אינו אחיד בכל המדינה. הודו נחשבת כתת-יבשת שכוללת אזורים שונים,

לחץ לקריאה >>
הודו
Meytal

חיסונים להודו

מצב התברואה בהודו נחשב לבעייתי, שכן מחלות מסוימות מאוד נפוצות באזורים רבים של המדינה – חלק מהמחלות יכולות לעבור בעקבות חוסר שמירה על היגיינה, חלקן

לחץ לקריאה >>
הודו
Meytal

טיסות פנים בהודו

הודו היא מדינה בדרום אסיה אשר שטחה משתרע על פני כ- 3,287,000 מ"ר – היא נחשבת למדינה השביעית בעולם בגודלה, והשנייה בעולם מבחינת נפח האוכלוסייה

לחץ לקריאה >>

טיסות להודו

הודו היא יעד במזרח הרחוק אשר נחשב כאחד היותר פופולאריים עבור מטיילים ישראלים בכל הגילאים – החל מטיולי משפחות (כולל ילדים), טיולי זוגות, טיול של

לחץ לקריאה >>

ויזה להודו מנפאל

הודו ונפאל הן שתי מדינות שכנות וקרובות אשר מפרידות בניהן רק כמה שעות בודדות של נסיעה, כך שמטיילים ישראלים רבים עושים את המעבר בין שתי

לחץ לקריאה >>

ויזה להודו מסרי לנקה

הודו היא אחת ממדינות העולם אשר הכניסה אליה והשהות בה מצריכה הנפקה מראש של אשרת כניסה (ויזה) למדינה – גם אם ההגעה נעשית דרך אחת

לחץ לקריאה >>

שגרירות הודו בישראל

מידע אודות שגרירות הודו: ▪ כתובת:   הירקון 140, תל אביב ▪ טלפון:   03-5291999 / 03-5223270 / 03-5291953 / 03-5270297 / 03-5220631 ▪ דוא"ל:amb.telaviv@mea.gov.in  

לחץ לקריאה >>

ויזות עסקים להודו

מי צריך להוציא ויזת עסקים להודו? אזרחים מכלל מדינות העולם, כולל אזרחי מדינת ישראל, אשר מעוניינים לבקר בהודו למטרות עסקים כגון עבודה, ביקור בכנס, פגישות

לחץ לקריאה >>

ויזות תיירות להודו

מי צריך להוציא ויזות תיירות להודו? אזרחים מכלל מדינות העולם, כולל אזרחי מדינת ישראל, אשר מעוניינים לבקר בהודו למטרות תיירות וטיולים, מתבקשים להנפיק ויזת תיירות

לחץ לקריאה >>

איך מוציאים ויזה להודו?

מי צריך להוציא ויזת תיירות להודו? אזרחים זרים מכל העולם (כולל אזרחים ישראלים) אשר מעוניינים לבקר בהודו נדרשים להנפיק ויזה טרם ההגעה למדינה, ולכל מטרת

לחץ לקריאה >>

לא מצאתם את מה שחיפשתם? נסו את החיפוש

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו