טיסות להודו

תוכן עניינים

הודו היא יעד במזרח הרחוק אשר נחשב כאחד היותר פופולאריים עבור מטיילים ישראלים בכל הגילאים – החל מטיולי משפחות (כולל ילדים), טיולי זוגות, טיול של אחרי צבא עבור מטיילים צעירים, ועוד.

בעקבות הביקוש הרב של טיסות ליעד זה בשנים האחרונות, חברות תעופה רבות פתחו מספר רב של קווי טיסות להודו – כך שמספר הטיסות היוצאות מישראל להודו עמד על עשרות בשבוע, וניתן היה להשיג כרטיסי טיסה בכל אחד מימי השבוע ועל פני כמעט כל שעות היממה (נכון לתקופה של לפני תחילת הקורונה בה שונו הנחיות הטיסות מישראל להודו).

טיסות להודו

מאיפה מזמינים כרטיס טיסה להודו?

קיימות שתי דרכים עיקריות להזמנת כרטיסי טיסה מישראל להודו:

▪ דרך אחת ממגוון חברות התיירות בארץ
▪ דרך אחת מחברות התעופה השונות

לכל אחת מהדרכים יש את היתרונות והחסרונות שלה, וכדי לא ללכת לאיבוד בין מגוון ההצעות השונות הדרך הטובה והמומלצת ביותר תהיה להיעזר באחד ממנועי השוואות המחירים בתחום התיירות, אשר מסייעים למצוא את המחירים וההצעות המשתלמות ביותר – בין אתרי ההשוואות המובילים והפופולאריים ביותר תוכלו למצוא את kiwi,  travelist, skyscanner ו-kayak, וחלקם אף יוכלו למצוא עבורכם דילים עבור חבילות של טיסות + מלונות.

איך נדע מהי ההצעה הכי משתלמת עבור מחיר טיסה להודו?

ההצעה הכי משתלמת עבור מחיר כרטיס טיסה להודו תלויה במספר גורמים, אך הגורם היותר משמעותי הוא התקציב האישי שלכם והעלות אותה אתם יכולים/מוכנים להשקיע, שכן ניתן להשיג מספר סוגים של כרטיסי טיסה להודו ובעלויות משתנות:
טיסה ישירה למשל צפויה להיות יקרה מאוד ולהגיע במקרים מסוימים גם לסביבות ה- 1000$ ומעלה (תלוי בעונת הנסיעה וביעד בהודו בו צפויים לנחות).
טיסות לא ישירות להודו (הכוללות עצירות ביניים) לעומת זאת, צפויות להיות זולות משמעותית מטיסות ישירות ולעיתים לעמוד על עלויות של אזור ה- 400$-500$, אך חשוב לקחת בחשבון שמאחר והטיסות הללו כוללות עצירת ביניים (ולעיתים אף יותר מעצירה אחת), המסע בפועל יהיה ארוך יותר ויכול להגיע למעל ל-24 שעות (כולל זמני ההמתנה) עד להגעה ליעד (לעומת הטיסות הישירות אשר אורכות כ-8 שעת).

לאילו יעדים בהודו ניתן להגיע בטיסות?

טיסות מהודו לישראל נוחתות במספר יעדים במדינה, בהתאם לסוג הטיסה:

▪ טיסות ישירות להודו:
נכון להיום החברות העיקריות אשר מציעות טיסות ישירות להודו ללא עצירות ביניים הן  אל על אשר מפעילה קו ישיר של טיסות למומביי, וחברת ארקיע שמפעילה קווי טיסות ישירות לגואה וקוצ'ין שבדרום הודו.
מטיילים אשר נוחתים באזורים אלו ומעוניינים להגיע לערים אחרות יוכלו לקחת טיסות פנים בתוך הודו, או להתנייד באוטובוסים ורכבות שנוסעות בין הערים השונות במדינה.

▪ טיסות להודו עם עצירות ביניים:
בכל הנוגע לטיסות להודו עם עצירות המבחר הוא גדול ורחב הרבה יותר, שכן חברות תעופה בינ"ל רבות מציעות טיסות להודו עם עצירות ביניים במדינות המוצא שלהן, כגון – airfrance עם עצירות בצרפת,  Lufthansa עם עצירות בגרמניה, Swissair עם עצירות בשוויץ, ועוד.

הטיסות עם עצירות הביניים מגיעות לאזורים מגוונים ושונים בהודו כגון דלהי עיר הבירה, גואה, קוצ'ין ומומביי.

אורך הטיסה להודו

הודו נחשבת בעיניי רבים בתור אחד היעדים היותר רחוקים וארוכים להגעה באזור המזרח, אך למעשה המרחק האווירי בין שתי המדינות (ישראל והודו) עומד על כ-4532 ק"מ – מרחק שניתן לעבור בזמן טיסה ישירה של כ-5 שעות, מה שלא קורה בפועל: הטיסות הישירות מישראל להודו אורכות כ-8 שעות, וזאת בעקבות המעקף האווירי של מדינות ערב הסעודית.

בכל הנוגע לאורך הטיסות מישראל להודו עם עצירות ביניים – אורך המסע הכולל תלוי בזמן העצירה בתחנות הביניים (שלפעמים יכול להגיע ליממה ואף יותר), אך מרוב יעדי העצירות באירופה זמני טיסות ההמשך עומדים על כ-6-7 שעות, ויכולים להגיע לעיתים גם ל-10 שעות (תלוי בנקודה ממנה ממריאים).

שדות התעופה בהודו

ברחבי המדינה קיימת כמות גדולה מאוד של שדות תעופה, אך שני שדות התעופה היותר מרכזיים והבין לאומיים (שאליהם מגיעות רוב הטיסות מרחבי העולם) הם שדות התעופה הנ"ל:
 ▪ Chhatrapati Shivaji במומביי, אשר נחשב לשני בגודלו במדינה.
שדה זה כולל שני טרמינלים מרכזים אשר המרחק בניהם עומד על כ-4 ק"מ, כאשר טרמינל מס' 2 הקרוי סהר (Sahar) מיועד לטיסות בינ"ל, וטרמינל 1 (Santa Cruz) מיועד בעיקר לטיסות פנימיות.
נוסעים אשר מעוניינים להגיע למומביי ולהמשיך ממנה ליעדים אחרים במדינה (כלומר לעבור מטרמינל 2 לטרמינל 1) יוכלו להשתמש בשירות השאטלים החינמי אשר מסיע נוסעים בין שני הטרמינלים.
מטיילים אשר מעוניינים להמשיך את הטיול שלהם בעיר מומביי יוכלו להיעזר בתחבורה הציבורית המגוונת מחוץ לטרמינל 2 – אוטובוסים, רכבות או מוניות.

Indira Gandhi בדלהי, אשר כולל 3 טרמינלים.
הטרמינל החדש יותר, טרמינל 3 (T3) נפתח בשנת 2012, והוא משמש לטיסות בינ"ל.
טרמינל זה הינו חדיש ביותר, ומציע לנוסעים מגוון רחב של שירותים ואופציות.
מחוץ לטרמינל 3 מופעל קו של רכבת אשר יוצאת בטווחים של אחת ל-20 דקות ומגיעה למרכז העיר דלהי, ומחוץ לטרמינל 2 מופעל קו אוטובוסים אשר פועל 24 שעות ביממה ומגיע למרכז העיר דלהי, וקווים אשר מגיעים לערים נוספות כגון מומביי, כלכותה ו-ורנסי.
בנוסף לרכבות ולאוטובוסים תמיד ניתן גם להיעזר בשירותי המוניות באזור, אך יש לקחת בחשבון כי הנסיעה במונית למרכז העיר עלולה להיות יקרה יותר.

דברים חשובים נוספים לקראת הטיסה

מספר דברים חשובים שיש לטפל בהם לפני הטיסה להודו מעבר לכרטיס הטיסה והמרת הכספים, הם נושאי הויזה, החיסונים, וביטוחי הנסיעות.

▪ הודו היא אחת ממדינות העולם אשר דורשת הנפקת ויזה לצורך ההגעה אליה והשהייה בה, ולכל מטרה שיש – בין אם למטרות תיירות, עסקים וכד'.
למידע נוסף אודות סוגי הויזות להודו ודרכי ההנפקה שלהן, בקרו בעמוד – איך מוציאים ויזה להודו?

▪ ישנה רשימה של מספר חיסונים אשר חובה לבצע לפני הטיסה להודו, כגון חיסון נגד דלקת כבד מסוג A, טטנוס וטיפוס הבטן, ועוד מספר חיסונים נוספים בהתאם לאורך זמן השהות במדינה – למידע נוסף בקרו בעמוד חיסונים להודו.

▪ בעקבות הרגישות הרפואית והאטרקציות השונות שהמדינה מציעה, חשוב מאוד לדאוג לרכוש ביטוח נסיעה לפני הטיסה להודו, ובמקרים של אטרקציות פיזיות כגון טרקים מומלץ לבדוק האם ניתן להרחיב את הכיסויים עבור פציעות שונות שעלולות להיגרם מפעילויות אלו.
את ביטוח הנסיעה ניתן לרכוש דרך קופת החולים בה הנכם חברים, או דרך חברת passportcard אשר מתמחה בכל נושאי ביטוחי הנסיעות לחו"ל. 

▪ למידע נוסף למטיילים – סידורים לפני הטיסה, טיפים, וכל מה שחשוב לדעת לצורך תכנון הטיול בהודו הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה להודו – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מזג אוויר בהודו

מזג אוויר בהודו הוא נושא אשר נוטה לפעמים לבלבל לא מעט תיירים, שכן מזג האוויר אינו אחיד בכל המדינה. הודו נחשבת כתת-יבשת שכוללת אזורים שונים,

חיסונים להודו

מצב התברואה בהודו נחשב לבעייתי, שכן מחלות מסוימות מאוד נפוצות באזורים רבים של המדינה – חלק מהמחלות יכולות לעבור בעקבות חוסר שמירה על היגיינה, חלקן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראלה
הודו

קרלה – המדריך המלא למטיילים

קרלה היא מדינה בדרום הודו אשר נחשבת לאחד היעדים היותר פופולאריים בקרב המטיילים בדרום הודו בפרט, ובהודו בכלל. שטחה של המדינה משתרע על פני כ-

טאמיל נאדו
הודו

טאמיל נאדו – המדריך המלא למטיילים

טאמיל נאדו הינה מדינה בדרום הודו אשר ממוקמת בין המדינות קרלה, קרנטקה ואנדרה פרד – פני השטח שלה נמדדים בכ-130,158 קמ"ר, ומדד האוכלוסיה שלה עומד

Karnataka
הודו

קרנטקה – המדריך המלא למטיילים

קרנטקה הינה מדינה בדרום הודו אשר מונה מעל ל 64 וחצי מיליון תושבים.הקסם של קרנטקה טמון בניגודיות שלה, כאשר מצד אחד היא כוללת המוני חופים

גואה
הודו

גואה – המדריך המלא למטיילים

גואה הינה מדינה קטנה בדרום הודו, אשר מונה כמיליון וחצי תושבים.גואה נחשבת חביבה במיוחד על המטיילים הצעירים יותר בשל האווירה הטרופית, החופים, והמגוון הענק של

קראלה - דרום הודו
הודו

המדריך המלא על דרום הודו – עונות מומלצות לביקור, אזורים מומלצים לטיול ואטרקציות שאסור לפספס

בעוד שאזור צפון הודו מאופיין בנופים ובשטחים עצומים לטיולים וטרקים, האזור של דרום הודו מאופיין באווירה יותר טרופית, עמוסה בחופי ים, פסטיבלים ומסיבות. רוב המטיילים

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו