המדריך המלא על צפון הודו – עונות מומלצות לביקור, אזורים מומלצים לטיול ואטרקציות שאסור לפספס

תוכן עניינים

האזור צפוני של הודו הוא גן עדן של ממש עבור המטיילים – טיול בצפון הודו הוא מקבץ של חוויות מרתקות ובלתי נשכחות, החל מהאטרקציות הבלתי נגמרות שהוא יפתח בפניכם, ועד לתרבות המרתקת של המקומיים.
במדריך שלפניכם ריכזנו את כל המידע שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם בצפון הודו -מתי כדאי לטוס, באילו מקומות לבקר, אילו אטרקציות וטרקים אסור לכם לפספס, ועוד.

צפון הודו

מהי העונה הכי טובה ומומלצת לטיול באזור צפון הודו?

באופן כללי העונה היותר טובה לטיולים בצפון הודו היא בין מאי לאוקטובר, אך חשוב לקחת בחשבון שבאזורים מסוימים יש מועדים ספציפיים מאוד לטיול בין טווח החודשים הנ"ל, בשל הבדלים בין תנאי השטח שלהם.
אזור חבל לדאק למשל הוא אזור מאוד הררי, ובשל כך מזג האוויר בו קר ומושלג במהלך רוב חודשי השנה – בעקבות התנאים הללו, חלון הזמן העיקרי לטיול באזור זה הוא בין החודשים יולי-אוגוסט, ולעיתים גם בתחילת ספטמבר.

למידע נוסף אודות מזג האוויר בהודו (כולל רשימת האזורים המפורטת של צפון הודו והחודשים בהם מומלץ לטייל בכל אזור) הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – מזג אוויר בהודו.

תחנה ראשונה בצפון הודו - דלהי

דלהי

המקום הכי מרכזי בצפון הודו, וזה שמשמש כנקודת מוצא כמעט לכל שאר המקומות בצפון המדינה הוא עיר הבירה – דלהי.
העיר, אשר שטחה עומד על 1483 קמ"ר ומדד האוכלוסייה שלה עומד על כ-19 מיליון תושבים הינה עמוסה, שוקקת חיים, וכוללת מגוון עצום של אטרקציות בהתאם לגודלה.

בין האטרקציות היותר מוכרות שבה:

– המבצר האדום
–  ראג' גהאט
– מסגד יום השישי
– קוטב מינאר
– מקדש הלוטוס
– הומיון
– גני לודי
– והשווקים המוכרים: שוק התבלינים, שוק התכשיטים, שוק הפסלים, ועוד.

האתר הרשמי של דלהי: https://delhi.gov.in/

המדינות של צפון הודו, והאזורים המומלצים לטיול בהן

צפון הודו הוא אזור מאוד מבוקש בקרב מטיילים ישראלים בכלל ובקרב תרמילאים בפרט, שכן הא כולל בתוכו את כל מה שהמטייל רק יכול לחלום עליו כדי לקבל את חווית הטיול המושלמת – נופים עוצרי נשימה, אגמים ונהרות, יערות ועמקים, ועוד.
צפון הודו מולקת למספר מדינות: פנג'אב, הימצ'אל פראדש, ג'אמו וקשמיר, אוטרקאנד וסיקים. אלו האזורים המומלצים לטיול בכל אחת מהמדינות הללו:

מדינת הימצ'אל פראדש

הימצ'ל פרדש

הימאצ`אל פראדש היא מדינה בצפון הודו אשר הייחודיות שלה היא רכסי ההרים אשר פזורים לאורך המדינה, כאשר החלק הדרומי שלה גובל ברכס הרי ההימלאיה המפורסם והאהוב על התרמילאים.

הערים היותר נפוצות ומומלצות לטיול במדינת הימאצ`אל פראדש הינן:

▪ דרמסאלה

דרמסאלה נחשבת בין האזורים היותר מועדפות לטיול בצפון הודו בקרב המטיילים.
היא כוללת 3 ערים מרכזיות שאהובות במיוחד על המטיילים:

– מקלוד גאנג' שוקקת החיים, אשר מציעה מגוון רחב של אטרקציות, מסעדות, חנויות ועוד.
– בגסו – עיירה שנמצאת בחלקו היותר עליון של ההר, ובעקבות זאת מספקת למטיילים נופים וטבע מרהיבים ביופיים
– דרמקוט – כפר מבודד  אשר ממוקם מעל למקלאוד גאנג'.

▪ שימלה
שימלה היא עיר הבירה של הימאצ'ל פראדש, והיא נחשבת לעירונית ברמה של כמעט כמו עיר אירופאית ממוצעת – בשונה מרוב האזורים במדינה זו אשר נחשבים הרבה פחות עירוניים וכוללים בעיקר נופים של טבע.
העיר בעלת המבנה והמראה האירופאי כוללת מספר שווקים, מסעדות וחנויות, ואטרקציות כגון מקדש ג’אקהו, רכבת מקאלקה, כנסיית כרייסט, ועוד.

▪ מנאלי

מנאלי היא עיר אשר חביבה מאוד על המטיילים הודות לטיולי הטבע הרבים שהיא מציעה – תוכלו למצוא בה מגוון של אופציות לטיולים, החל מחלקה הישן של העיר, דרך ושישיט אשר מציעה אטרקציה של מעיינות גופרית, והיא תוכל גם לשמש אתכם כנקודה ליציאה לטיולי טרקים באזורי עמק פרוואטי.

▪ עמק פרוואטי

פרוואטי נחשב לאחת מנקודות הטבע היותר יפות בצפון הודו – באזור הקרוב אליו תוכלו לחוות את הטראסות הירוקות והשדות המושלגים של עמק ספיטי, את מעיינות מניקראן שבהם זורמים מים חמים, וכפרי מלאנה, קסול וקירגנגה המרהיבים.

▪ ספיטי וקינור

בעמק ספיטי תוכלו לחוות נוף הררי מרשים וכפרים מקומיים מיוחדים, ועמק קינור יציע לכם אין סוף של נוף טבע ירוק.

האתר הרשמי של מדינת הימאצ`אל פראדש: https://himachal.nic.in/en-IN/

מדינת ג'אמו וקשמיר

קשמיר

מדינת ג'אמו וקשמיר הוא מדינה נוספת בצפון הודו, אשר גובלת בחלקה הצפוני עם הרי ההימלאיה, ומציגה את הטבע במלוא הדרו עם נופים מרשימים.
תוכלו לחזות כאן במראות כגון בתי סירה אשר ממוקמים באגם דאל, ולצאת להפלגות לעמק ארו.
יחד עם זאת – חשוב לציין כי קיימת אזהרת מסע לחבל קשמיר בעקבות המצב הביטחוני הרגיש באזור, ולכן למטיילים ישראלים מומלץ להימנע מלהגיע לאזור זה ולערוך בו טיולים.

אלו ההמלצות לטיול באזור ג'אמו:

▪ חבל לדאק

חבל לדאק אהוד על ידי התרמילאים בשל השטחים הרבים והמרתקים שנמצאים בו, שמהווים מקור לטרקים. חבל לדאק גם מכונה בשם טיבט הקטנה, הודות לתרבות המיוחדת והמנזרים הרבים באזור.
בנוסף לטיולים הרבים באזור, תוכלו גם לחוות אטרקציה ייחודית במינה ולהשתתף בפסטיבל לדאק, אשר מתקיים באזור אחת לשנה בחודש ספטמבר (למידע אודות פסטיבלים נוספים באזור צפון הודו ושאר חלקי המדינה הנכם מוזמנים לבקר במדריך – פסטיבלים בהודו – רשימת 15 הפסטיבלים הכי פופולאריים ומומלצים לביקור).

Leh

לֶה היא בירתו של חבל לדאק, והיא נחשבת כאחת מהנקודות הפופולאריות ביותר ליציאה למגוון טיולי טרקים. מספר טיולים כאלו לדוגמא: טרק שאם, עמק מארקה, אגם פנגונג ועוד.

אתר הפורטל של ג'אמו וקשמיר: https://www.jk.gov.in/jammukashmir/  

מדינת אוטרקאנד

רישיקש

אוטרקאנד היא אחת מהמדינות היותר יפות באזור צפון הודו – בתחומיה מצויים נהרות הגנגס והיאמונה, והיא גובלת עם רכס הרי ההימלאיה.
בין העירים היותר מעניינות שבה תוכלו למצוא את גנגוטרי, ורישיקש (אשר נחשבת למוכרת מאוד בשל העלייה לרגל שפוקדת אותה מדי שנה ע"י המקומיים לצורך הטבילה בנהר הגנגס) , ואת העיירות נייניטל ואלמורה.
לא רחוק מרישיקש נמצאת גם העיר הרידוואר, שגם היא משמשת כמוקד עלייה לרגל של אלפי מקומיים מדי יום, אשר מבקשים לטבול במי הנהר ולהשתתף בטקסי האש המרשימים שמתקיימים בכל ערב על גדת הנהר.
במדינה זו גם מתקיים אחת ל-12 שנים פסטיבל הקומבה מלה (פרטים נוספים אודותיו תוכלו לקרוא במדריך המלא שלנו אודות פסטיבלים בהודו). דברים מעניינים נוספים שתוכלו לראות ולחוות בעיר: מקדש צ'אנדי דווי, מקדש מאנסה דווי ושוק המזכרות הגדול.

יעד נוסף שמומלץ לחוות במדינת אוטרקאנד  הוא מוסורי – מוסורי היא אחת הגבעות המפורסמות של הרי ההימלאיה, והיא נחשבת כיעד פופולארי מאוד בקרב  התרמילאים – היא נישאת לגובה 2000 מטרים, ומכונה "מלכת הגבעות".
מוסורי כוללת בשטחה מסלולים רבים לאטרקציות כגון: טיולים למפלים והאגמים המקומיים, פארקים, מסלולי הליכה וריצה, רכבל, ועוד.

אטרקציה נוספת באזור אוטרקאנד היא הפארק הלאומי קורבט. ובמידה ואתם בעניין של טרקים – טרק עמק הפרחים אשר נמשך כ-3 ימים הוא היותר מומלץ מבין אלו אשר מתקיימים באזור.

האתר הרשמי של מדינת אוטרקאנד: https://uk.gov.in/

מדינת הסיקים

הסיקים הודו

הסיקים היא מדינה נוספת בצפון הודו (ליתר דיוק – צפון מזרח הודו), אשר גובלת עם רכס ההימלאיה, מחוז טיבט ומדינת בהוטאן.
האטרקציה היותר מרשימה באזור הסיקים הינה הקנצ'נז'ונגה, שהוא ההר השלישי הכי גבוה בעולם. בנוסף תוכלו להתרשם מעיירות ציוריות כדוגמת פֵּלינג, ולצאת לטיולי הטרקים המפורסמים של: אגם קצ'ופרי, עמק יוקסום הידוע במעיינות החמים שבו, טרק גואצ'ה לה, ועוד.

האתר הרשמי של מדינת הסיקים: http://www.sikkimtourism.gov.in/Public/Index  

מדינת פנג'אב

צפון הודו

פנג'אב היא מדינה אשר ממוקמת בצפון מערב הודו, וגובלת במספר ערים בניהן קשמיר בצפון, הימאצ'ל פרדש ממזרח ועוד. בין הערים היותר מומלצות שלה תוכלו למצוא את:

▪ לודהיאנה

לודהיאנה היא העיר הכי גדולה במדינת פנג'אב, עם מדד אוכלוסיה אשר עומד על כמיליון וחצי תושבים. בין האטרקציות המובילות של לוהיאנה – מגוון  גנים, קניונים, מוזאונים, פארקים ועוד.

▪ אמריצר

אחת האטרקציות היותר מוכרות בעיר אמריצר היא מקדש הזהב – המקום אשר נחשב הכי קדוש עבור הדת הסיקית.
מבנה המקדש צבוע כולו בצבע זהב, וכולל בתוכו בריכת מים ענקית. בין הפעילויות של המקדש – טקסים שונים וארוחות בחדר האוכל הגדול.

▪ ג'אלאנדר

עיר פופולארית נוספת בפנג'אב היא ג'אלאנדר, אשר ידועה בתור עיר בעלת תעשיית ספורט משגשגת שבין היתר ייצרה ציוד ספורט למשחקים אולימפיים, משחקים שונים בין מדינות אסיה ומדינות חבר העמים.
ג'אלאנדר מציעה למבקרים מבחר אטרקציות כגון – פארקים, מוזיאונים, מקדשים, ועוד.  

▪ פטיאלה

העיר פטיאלה מוכרת הרבה בזכות מספר פריטי לבוש יחודיים שלה – הטורבנים המסורתיים שלה אשר נקראים Patiala shahi, כיסויי השיער בשם Paranda שנועדו במיוחד לכיסוי צמות לנשים, מכנסי הנשים מסוג Patiala salwar ונעלי ה- .Jutti
בשטחה של פטיאלה תוכלו למצוא מבחר אטרקציות, כגון – מקדש Kali, גן Baradari, ארמון Moti Bagh, ועוד.

האתר הרשמי של מדינת פנג'אב: https://punjab.gov.in/

מידע נוסף למטיילים בצפון הודו

ואחרי שקיבלנו את רשימת האזורים והאטרקציות המומלצות לטיול בצפון הודו, השלב הבא הוא ההכנות לטיסה ולטיול – אנו מזמינים אתכם לבקר במדריכים הנוספים שלנו עם כל המידע והטיפים החשובים לתכנון הטיול המושלם שלכם במדינה:

איך מוציאים ויזה להודו?
ויזת תיירות להודו – המדריך המלא
טיסות להודו
טיסות פנים בהודו
המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה להודו – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מזג אוויר בהודו

מזג אוויר בהודו הוא נושא אשר נוטה לפעמים לבלבל לא מעט תיירים, שכן מזג האוויר אינו אחיד בכל המדינה. הודו נחשבת כתת-יבשת שכוללת אזורים שונים,

חיסונים להודו

מצב התברואה בהודו נחשב לבעייתי, שכן מחלות מסוימות מאוד נפוצות באזורים רבים של המדינה – חלק מהמחלות יכולות לעבור בעקבות חוסר שמירה על היגיינה, חלקן

טיסות פנים בהודו

הודו היא מדינה בדרום אסיה אשר שטחה משתרע על פני כ- 3,287,000 מ"ר – היא נחשבת למדינה השביעית בעולם בגודלה, והשנייה בעולם מבחינת נפח האוכלוסייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראלה
הודו

קרלה – המדריך המלא למטיילים

קרלה היא מדינה בדרום הודו אשר נחשבת לאחד היעדים היותר פופולאריים בקרב המטיילים בדרום הודו בפרט, ובהודו בכלל. שטחה של המדינה משתרע על פני כ-

טאמיל נאדו
הודו

טאמיל נאדו – המדריך המלא למטיילים

טאמיל נאדו הינה מדינה בדרום הודו אשר ממוקמת בין המדינות קרלה, קרנטקה ואנדרה פרד – פני השטח שלה נמדדים בכ-130,158 קמ"ר, ומדד האוכלוסיה שלה עומד

Karnataka
הודו

קרנטקה – המדריך המלא למטיילים

קרנטקה הינה מדינה בדרום הודו אשר מונה מעל ל 64 וחצי מיליון תושבים.הקסם של קרנטקה טמון בניגודיות שלה, כאשר מצד אחד היא כוללת המוני חופים

גואה
הודו

גואה – המדריך המלא למטיילים

גואה הינה מדינה קטנה בדרום הודו, אשר מונה כמיליון וחצי תושבים.גואה נחשבת חביבה במיוחד על המטיילים הצעירים יותר בשל האווירה הטרופית, החופים, והמגוון הענק של

קראלה - דרום הודו
הודו

המדריך המלא על דרום הודו – עונות מומלצות לביקור, אזורים מומלצים לטיול ואטרקציות שאסור לפספס

בעוד שאזור צפון הודו מאופיין בנופים ובשטחים עצומים לטיולים וטרקים, האזור של דרום הודו מאופיין באווירה יותר טרופית, עמוסה בחופי ים, פסטיבלים ומסיבות. רוב המטיילים

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו