המדריך המלא על דרום הודו – עונות מומלצות לביקור, אזורים מומלצים לטיול ואטרקציות שאסור לפספס

תוכן עניינים

בעוד שאזור צפון הודו מאופיין בנופים ובשטחים עצומים לטיולים וטרקים, האזור של דרום הודו מאופיין באווירה יותר טרופית, עמוסה בחופי ים, פסטיבלים ומסיבות.
רוב המטיילים אשר מגיעים לאזור זה לרוב מעדיפים להתמקד בעיקר במדינת גואה עמוסת החופים והמסיבות, ופחות מודעים לשאר האזורים – אשר עמוסים באטרקציות ומקומות מיוחדים שחבל לפספס.
לשם כך – ריכזנו עבורכם במדריך זה את הרשימה המלאה של כל המקומות, האזורים והאטרקציות ששווה לכם לחוות באזור דרום הודו.

מהי העונה הכי טובה ומומלצת לטיול באזור דרום הודו?

הזמן היותר מומלץ לטיול באזור דרום הודו מבחינת מזג האוויר הוא בטווח החודשים שבין אוקטובר ועד מרץ. כבר באזור חודש מרץ הטמפרטורות מתחילות לעלות, ולאחר מכן – בין אפריל ויוני החום גבוהה במיוחד, כאשר שיא החום מגיע בחודש יוני.
בין החודשים יוני עד אוגוסט, יחד עם החום הכבד השורר באזור, מתחילים גם לרדת גשמי מונסונים.

לינקים שימושיים עם מידע נוסף אודות מזג האוויר בדרום הודו:

▪ המדריך המלא שלנו – מזג אוויר בהודו (כולל פירוט עונות מומלצות לכל אחד מהערים והאזורים)
▪ האתר הרשמי של השירות המטאורולוגי של הודו – https://mausam.imd.gov.in/

גואה

גואה - דרום הודו

גואה היא מדינה מאוד מוכרת ופופולארית בדרום הודו בקרב המטיילים הצעירים – שכן נוצרה לה תדמית של מדינה שמספקת בעיקר חוויות של מסיבות חוף, וסמים בשפע.
למרות התדמית הזו שנוצרה לאזור – קיים בו צד שהרבה מאוד מטיילים לא יודעים עליו של נופים טרופיים מרהיבים, והמון אזורים לטיולים וחוויות שהן לא רק מסיבות:

Palolem חוף בעל נוף טרופי מרהיב, אשר כולל בו מגוון אופציות מודרניות לתיירים כדוגמת מסעדות, מקומות לינה בשפע, ועוד.

Patnem חוף יפהפה נוסף, שקט ומבודד.

Agondaבדומה לחוף פנטאם, גם אגונדה הינו חוף שקט ומבודד, ומתאים במיוחד למטיילים אשר מעוניינים לחוות חוויה שקטה ורגועה יותר בטיול שלהם.

Vagatorלעומת פנטאם ואגונדה האווירה בחוף זה הרבה פחות שקטה ויותר שוקקת חיים ועמוסת מטיילים צעירים, שכן זהו חוף בו מתקיימות מסיבות רבות.

Chapora גם הוא בדומה לחוף וגאטור חוף יותר מתוייר ופחות שקט, הודות למסיבות הרבות שנערכות בו.

Panajiעיר הבירה של גואה. פנאג'י מציעה למטיילים מגוון אטרקציות היסטוריות בעקבות העבר שלה, כולל בנייה אדריכלית מיוחדת ומרשימה, וכנסיות יפהפיות ומרהיבות שמומלץ מאוד לבקר בהן.

Anjunaשוק פשפשים עמוס ושוקק חיים אשר ממוקם בחלקה הצפוני של גואה, ונערך אחת לשבוע ביום רביעי. השוק הוא חוויה של ממש בשביל המטיילים, ומקור למציאה של מגוון מזכרות ופריטים מיוחדים, תבלינים, ביגוד ועוד.

Bondlaשמורת טבע יפהפייה בחלקה הצפון-מזרחי של המדינה, אשר כוללת בשטחה הרחב גן חיות, גני פרחים וצמחים, ועוד.

Dr. Salim Ali Bird Sanctuaryשמורת ציפורים מיוחדת במינה אשר בשטחה ביצה וצמחיה ענקית מרהיבה, שבתוכה חיים מאות סוגים ומינים של ציפורים.

Dudhsagarדודהסגר הוא אחד מהמפלים היותר מפורסמים בדרום הודו בפרט ובהודו בכלל, שכן הוא נחשב למפל החמישי בגובהו בהודו.

הפורטל הממשלתי הרשמי של גואה: https://www.goa.gov.in/

קרנטקה

קרנטקה - דרום הודו

קרנטקה הינה מדינה נוספת בדרום הודו – היא מציעה למטיילים שלל אטרקציות ובילויים, החל מחופיה הטרופיים והקסומים, ועד למקדשים ויערות עמוסי טבע ומושלמים לטיולים:

Bangalore בנגלור היא עיר אשר משמשת כנקודה מרכזית במדינת קרנטקה, שכן ממנה ניתן לצאת לטיולים במגוון אזורים ברחבי המדינה. העיר הינה מודרנית, ומציעה שפע של אטרקציות לתיירים למקומיים כאחד כדוגמת קניונים, מסעדות ועוד.
אטרקציה פופולארית נוספת בבנגלור היא הגנים והפארקים הרבים שמפוזרים בשטחה, אשר מאוד מומלצים לביקורים וטיולים עבור תיירים.

Mysoreמייסור היא עיר יפהפיה, שניתן למצוא בה נקודות מאוד מומלצות לביקור כדוגמת ארמון מייסור, השוק המקומי והגבעה המפורסמת שבאזור, אשר בקצה שלה נמצאת נקודת תצפית על כל האזור.

Madikeriמדיקרי היא עיר אשר מוקפת בנופי טבע מרהיבים, שמהווים נקודת מוצא לטיולים. אתרים נוספים מומלצים בסביבה הם גן ה- Raja's Seat, ומפלי Abbey.

Hampiהכפר האמפי הינו נקודה מיוחדת במינה בקרטינה הודות לנהר אשר זורם במרכזו, ולמיקום שלו באזור שכולו טבע, הרים וירוק. אטרקציה נוספת אשר מזוהה עם המפי הינה המקדשים והארמונות הרבים באזור.

Om Beachחוף פופולארי בקרב מטיילים בכלל, ובקרב מטיילים ישראלים בפרט. תוכלו למצוא באזור מגוון אופציות של מקומות לינה מיוחדים, מסעדות ועוד.

Gokarnaגוקרנה היא עיר קדושה, אשר כוללת בשטחה מספר מקדשים, לצד מספר חופים מבודדים ושקטים.

Belur & Halebidאזור זה ידוע בעיקר בזכות המקדשים המרשימים שלו, שסימן ההיכר שלהם הוא הפסלים הרבים והמיוחדים של אלים ורקדניות אשר מוצבים בשטחם.
המקדשים נבנו בצורה גאומטרית מיוחדת לפני מאות שנים, וכרגע המקדש הפעיל בניהם הוא המקדש בבלור.

 

האתר הממשלתי הרשמי של מדינת קרנטקה: https://karnataka.gov.in/english

טאמיל נאדו

טאמיל נאדו היא מדינה נוספת באזור דרום הודו, והיא מאופיינת בסמליות של התרבות המקומית – בשטחה מצויים מקדשים רבים, ובין מגוון האטרקציות שמתקיימות בה ניתן לבקר במופעי מוזיקה מסורתיים, מופעי ריקודים, ועוד. בין היתר, מתקיימות באזור סדנאות רבות במגוון תחומים.

Chennaiצ'נאי, עיר הבירה של טאמיל, הינה העיר הרביעית הכי גדולה ברחבי תת היבשת. בין האטרקציות היותר מומלצות שלה – המוזאון הממשלתי, ובתי הקולנוע הגדולים.

Aurovilleארוויל היא עיר אשר האטרקציה היותר מוכרת שלה הוא מקדש ה- Matrimandir בעל כיפת הזהב, שבשטחו אולם אשר מאחסן כדור קריסטלי מרהיב. הכדר הקריסטלי לוכד קרני שמש, אשר מאירות את כל האולם.

Pondicherryפונדיצ'רי היא עיירת חוף אשר בשטחה כנסיות, טיילת יפהפייה, מרכזים רוחניים מיוחדים, ועוד.

Sri Meenakshiאחד המקדשים הכי מרשימים בטאמיל נאדו בפרט, ובהודו בכלל. הוא נמצא בעיר מדוראי, והוא משמש כעלייה לרגל של אלפי מקומיים ותיירים כאחד מדי יום.

Srirangamמקדש מרהיב אשר ממוקם בעיר Tiruchirappalli. המקדש בנוי בצורה מדורגת מחלקו העליון ועד לחלקו התחתון, ובשטחו נמצאות מעל ל-20 כניסות.

Mamallapuramממלאפורם הוא כפר אשר לכל אורכו ניצבים פסלים מיוחדים. בין היתר פועל בו כפר נופש, ומתקיימות בו מגוון סוגי סדנאות.

Ootyעיר אשר מהווה נקודת יציאה לטיולי טרקים. העיר ממוקמת בנקודה גבוהה במיוחד, וידועה בנופים המרהיבים שסביבה, בשדות התה, והנהרות שזורמים בשטחה.

Mudumalaiפארק מודומלאיי נמצא במחוז Nilgiris. הפארק כולל בשטחו מגוון ענק של חיות בר, וניתן להזמין מראש טיולים מאורגנים בשטחו.

Kodaikanalקודאיקנל הינה עיר שממוקמת במעלה גבעה, והודות למיקום שלה מזג האוויר בה תמיד נוח, כך שניתן לטייל בה בכל ימות השנה. אטרקציה מעניינת בעיר היא שדות התה שלה, המפלים, הנהרות, והאגם המלאכותי.

הפורטל הממשלתי הרשמי של טאמיל נאדו: https://www.tn.gov.in/

קראלה

קראלה - דרום הודו

מדינת קראלה בדרום הודו כוללת בשטחה הרחב טבע ונופים טרופיים, חופים וכפרים.

Truvandrumטרובנדרום היא עיר הבירה של מדינת קראלה. העיר בעיקר מהווה נקודה מרכזית ליציאה לטיולים ברחבי המדינה.

Kovalamחוף קובאלאם אשר ממוקם ליד העיר טרובנדרום הוא חוף בעל נוף טרופי שלרוב עמוס תיירים, בעקבות שפע בתי המלון והמסעדות שבו.

Varkalaאחת מהנקודות אשר יותר מזוהות עם העיר ורקאלה הוא צוקי האבן האדומים והמיוחדים שנמצאים לאורך החוף.

Quillonקילון היא עיר אשר מפורסמת בזכות הסחר המקומי הנרחב שלה בתבלינים ואגוזים.

Periyar פרייאר הינה שמורת טבע אשר ממוקמת ליד העיר קילון, ובשטחה מטעים, יערות, אגמים, חיות בר ועוד הרבה מחזות מיוחדים ומרהיבים.

Cochinקוצ'ין היא עיר חוף אשר משמשת בתור הנקודה המרכזית והפעילה ביותר של המסחר במדינת קראלה.

The Backwatersאזור המים הפנים יבשתיים במדינת קראלה מורכבים מאלפי קילומטרים של מקורות מים כגון תעלות, נהרות, אגמים ולגונות.
בין מקורות המים תוכלו לחזות ברצועות יבשה אשר מתגוררים בהם המקומיים, ובין יתר הדברים הנוספים שמאפיינים את האזור תוכלו לחזות בשדות האורז ומטעי עצי הקוקוס.
ההמלצה לאזור זה היא לקחת שייט ולהתרשם מהחיים של המקומיים, אשר כל סדרם מתנהל על גבי המים. מקום נוסף שמומלץ באזור זה הינו שמורת הציפורים המרשימה.

Malabar מלאבר מציעה מבחר רחב של מקומות לביקור ואטרקציות: העיר טריסור אשר אחת לשנה באפריל מתקיים בה פסטיבל הפורם ;  מחוז וויאנד שבו שמורת טבע מרשימה ; מערות אדאקל העתיקות, שבהן ניתן לחזות בציורי מערות מהתקופות הקדומות ; מחוז קאנור בו מתקיים טקס ה-; theyyam מחוז קסארגוד אשר כולל חופים ואזורים כפריים אשר כמעט ואינם מתויירים.

Munnarמונאר הוא אזור אשר ממוקם ליד העיר מדוראי. אזור זה מוכר יותר בזכות שדות התה שלו, שבסיום הסיור בהם ניתן לבקר במפעל התה המקומי. 

הפורטל הממשלתי הרשמי של מדינת קרלה: https://kerala.gov.in/

מהאראשטרה

מדינת מהאראשטרה אשר בדרום הודו נחשבת למאוד מיוחדת מבחינת הפן התרבותי שלה, שכן האוכלוסיה שמתגוררת בה היא שילוב של מספר דתות: קהילה יהודית, קהילה מוסלמית, נוצרית, וכמובן הינדית.

מומבאי מומבאי היא עיר הבירה של מהאראשטרה, אשר נחשבת בין היתר גם לאחת הערים המרכזיות והגדולות ביותר בחצי היבשת. נכון להיום, מומבאי היא גם העיר היחידה בהודו אשר מגיעות אליה טיסות ישירות מישראל.

Gateway of India שער הודו אשר נמצא במומבאי נחשב לאחד מסמליה החשובים של העיר. הוא בנוי בשיטה אדריכלית מפוארת, ונישא לגובה של כ-25 מטרים.

Chowpattyאחד מהחופים המפורסמים ביותר של מומבאי, אשר מושך אליו רבבות של מקומיים מכל רחבי העיר, במיוחד בסופי השבוע.

Kashidחוף מומלץ נוסף, אך לעומת צ'ואופאטי הינו שקט ומבודד יותר.

Elephanta Islandאי אלפאנטה במומבאי כולל בשטחו מקדשים רבים ומיוחדים שנחצבו ישירות לתוך סלעי בזלת עצומים. אחד מהפסלים היותר מוכרים באזור המקדשים הוא פסל האלה בעל 3 הפרצופים, אשר נישא לגובה של 6 מטרים. ניתן להגיע לאזור באמצעות הפלגה אשר יוצאת משער הודו.

Haji Aliמסגד חאג'י ממוקם על אי קטן ומבודד בקרבת החוף. ניתן להגיע אליו רק בשעות השפל, שכן בשעות הגאות הדרכים אליו מוצפות במים.

Dhobi Ghatהמכבסה הגדולה, האתר היותר מוכר באזור. במכבסה ניתן לחזות באלפי אנשים, אשר מדי יום מגיעים אליה כדי לכבס ולייבש את הבגדים שלהם בשטח הפתוח.

Ellora Cavesמקדש המערות, אשר בשטחו ניצבים פסלים שנחצבו במשך מאות שנים.

Puneעיר נוספת אשר הדבר שהכי מזוהה בה הוא העצמת ההשכלה האקדמית, כאשר בשטחה ממוקמות 9 אוניברסיטאות. אטרקציה נוספת בעיר היא אשראם אושא, ארמון Aga Khan, ורובע יארודה שוקק החיים והשווקים, אשר בשטחו גם ניתן למצוא את בית הכנסת אוהל דוד, אשר נחשב לבית הכנסת הגדול ביותר ברחבי יבשת אסיה.

האתר הממשלתי הרשמי של מדינת מהאראשטרה (ניתן לשנות למעלה את השפה לאנגלית): https://www.maharashtra.gov.in/1125/Home

איי אנדמן וניקובר

איי אנדמן וניקובר - דרום הודו

איי אנדמן וניקובר הם קבוצת איים באזור דרום הודו. אזור האיים הינו שקט, רגוע ומבודד לחלוטין. האיים כוללים בשטחם חופים מרובים אשר חלקם המוניים וחלקם שקטים יותר, כך שכל מטייל יוכל למצוא את מבוקשו בהתאם לסוג הטיול או המנוחה שהוא מתכן.
טרם תכנון הנסיעה לאזור חשוב לבדוק קודם אלו איים מאפשרים כניסת תיירים, שכן איים מסוימים באזור אוסרים על כניסה לאזרחים שאינם מקומיים (אלא רק במקרים חריגים ביותר, אשר מצריכים אישור ממשלתי מיוחד).

הגעה לאזור האיים מצריכה אישור מיוחד אשר מקנה כניסה למשך חודש, ואת האישור ניתן לבקש דרך האתר הרשמי של איי אנדמן – מידע נוסף ואופציה להורדת טופס הבקשה ניתן לראות בעמוד הייעודי באתר הרשמי של איי אנדמן וניקובר.
במידת הצורך, ניתן להאריך את תוקף האשרה לשבועיים נוספים דרך סניף המשטרה המקומי.

ההגעה לאיים נעשית דרך טיסות פנימיות אשר יוצאות מהערים דלהי, כלכותה וצ'נאי, או בשייט של מספר ימים אשר יוצא מהערים כלכותה או צ'נאי.

אטרקציות מומלצות באזור האיים:

Port Blairעיר הבירה (וגם העיר היחידה) של אזור האיים. אטרקציות פופולאריות לתיירים בפורט בלייר יכולות להיות סיור בבית הכלא הבריטי , קומפלקס ספורט המים Rajiv Gandhi Water Sports בו ניתן להתנסות במגוון פעילויות ספורט ימיות, והטרקים בין הר הרייט למדהובאן.

Havelockהאבלוק הינו אחד האיים הכי מתויירים באזור. הוא מציע המון פעילויות לתיירים, כאשר עיקרן הוא בפעילויות צלילה. האבלוק מכיל מגוון רחב של חופים, כאשר המוכר יותר בניהם הוא חוף הפילים, שכשמו כן הוא – כולל פילים שמסתובבים בשטחו.

Mahatma Gandhi Marine National Park הפארק הלאומי גנדי הוא פארק ענק אשר כולל בתוך שטחו מספר איים קטנים, יערות טרופיים, ועוד.

North Bay Beachבחוף זה מוצעת למקרים חוויה מיוחדת במינה של הליכה מתחת למים – אטרקציה אשר כוללת מראות מרהיבים במיוחד שנמצאים מתחת למים, כדוגמת הגן התת ימי.  

Chidiya Tapuהאי צ'ידיה טאפו מומלץ במיוחד למטיילים חובבי טבע, שכן הוא כולל בשטחו נופים עוצרי נשימה, תצפיות ציפורים, ועוד.

 

האתר הממשלתי הרשמי של איי אנדמן: https://www.andaman.gov.in/

מידע נוסף למטיילים בדרום הודו

כדי שתוכלו להמשיל לתכנן את מסע הטיול שלכם לאזור דרום הודו בפרט ושאר הודו בכלל, הנכם מוזמנים לבקר באחד מהמדריכים השימושיים הנוספים שלנו – המדריכים הבאים מכילים את כל המידע וההמלצות שכדאי לכם לדעת כדי להתארגן כראוי לטיול:

▪ טיסות להודו
▪ טיסות פנים בהודו
▪ המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה להודו – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים
▪ פסטיבלים בהודו – רשימת 15 הפסטיבלים הכי פופולאריים ומומלצים לביקור
▪ חיסונים להודו

מתכננים טיסה להודו בזמן הקרוב? בדקו זכאותכם להוצאת ויזה להודו

מתכננים טיול להודו? לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם

על מה תרצו לדבר?
WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

המרת מט"ח להודו
הודו

המרת מט"ח להודו – המדריך המלא

  אם התחלתם לתכנן את הטיול הגדול שלכם להודו, קרוב לוודאי שכבר התחלתם לספור את הזמן לאחור לקראת הטיול, לדמיין את עצמכם לוגמים תה דרג'ילינג

Mombai
הודו

מומבאי – תחנת מעבר או עיר מרתקת?

יש כאלה שרק שומעים את השם שלה ונשבעים שכף רגלם לא תדרוך בה, ויש את אלה שמאוהבים בה ורוצים לחזור אליה. הדיון על האם לבקר

קרלה, הודו
הודו

קרלה – המדריך המלא למטיילים

רגועה, נקייה, מזמינה ויפיפייה – אלה רק חלק מהמילים שיכולות לתאר את קרלה – המדינה הנמצאת בדרום תת-היבשת ההודית. קרלה היא אחד המקומות היפים, המעניינים

טאמיל נאדו
הודו

טאמיל נאדו – המדריך המלא למטיילים

טאמיל נאדו הינה מדינה בדרום הודו אשר ממוקמת בין המדינות קרלה, קרנטקה ואנדרה פרד – פני השטח שלה נמדדים בכ-130,158 קמ"ר, ומדד האוכלוסיה שלה עומד

Karnataka
הודו

קרנטקה – המדריך המלא למטיילים

קרנטקה הינה מדינה בדרום הודו אשר מונה מעל ל 64 וחצי מיליון תושבים.הקסם של קרנטקה טמון בניגודיות שלה, כאשר מצד אחד היא כוללת המוני חופים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ויזה להודו מנפאל

הודו ונפאל הן שתי מדינות שכנות וקרובות אשר מפרידות בניהן רק כמה שעות בודדות של נסיעה, כך שמטיילים ישראלים רבים עושים את המעבר בין שתי

ויזה להודו מסרי לנקה

הודו היא אחת ממדינות העולם אשר הכניסה אליה והשהות בה מצריכה הנפקה מראש של אשרת כניסה (ויזה) למדינה – גם אם ההגעה נעשית דרך אחת

ויזות עסקים להודו

מי צריך להוציא ויזת עסקים להודו? אזרחים מכלל מדינות העולם, כולל אזרחי מדינת ישראל, אשר מעוניינים לבקר בהודו למטרות עסקים כגון עבודה, ביקור בכנס, פגישות

ויזות תיירות להודו

מי צריך להוציא ויזות תיירות להודו? אזרחים מכלל מדינות העולם, כולל אזרחי מדינת ישראל, אשר מעוניינים לבקר בהודו למטרות תיירות וטיולים, מתבקשים להנפיק ויזת תיירות

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו