חיסונים להודו

תוכן עניינים

מצב התברואה בהודו נחשב לבעייתי, שכן מחלות מסוימות מאוד נפוצות באזורים רבים של המדינה – חלק מהמחלות יכולות לעבור בעקבות חוסר שמירה על היגיינה, חלקן יכולות לעבור בצריכת שתייה (בעיקר מי ברז) או בצריכת מזון מסוים, ובחלק מהמקרים המחלות יכולות לעבור דרך עקיצות של חרקים.

המטיילים עלולים להיות חשופים למחלות כדוגמת שחפת, צהבת מסוגים שונים, קדחת המוח ואף כלבת – ולכן חובה להתחסן מראש טרם הנסיעה לפי רשימת החיסונים המומלצת, עליה נפרט בהמשך.

במדריך שלפניכם ריכזנו את כל המידע שחשוב לדעת אודות חיסונים להודו, והמלצות רפואיות נוספות לצורך מיגון מקסימלי בפני גורמי התחלואה במדינה:

חיסונים להודו

איפה מבצעים את החיסונים להודו, ומתי צריך לעשות אותם?

חיסונים להודו יש לעשות לפחות 6 שבועות לפני מועד הטיסה המתוכנן – ניתן לעשות אותם במרפאות ולשכות המטיילים של משרד הבריאות, או דרך מרפאות המטיילים השונות שניתן למצוא במבחר אזורים ברחבי הארץ.

מה צריך להביא כשמגיעים להתחסן?

אל מרפאות המטיילים חשוב להגיע מצוידים בפנקס חיסונים (או כל תיעוד של ביצוע חיסונים בעבר כגון חיסונים שבוצעו בצבא, חיסונים שבוצעו לפני טיולים קודמים וכד'), ואת כרטיס החבר של קופת החולים שלכם.

כמה עולים חיסונים להודו?

מחירי החיסונים להודו יכולים לנוע החל מ 25 ₪ לחיסון נגד טטנוס, ועד ל-406 ₪  לחיסון נגד דלקת מוח יפנית דרך לשכות הבריאות. דרך מרפאות המטיילים הפרטיות ייתכן והמחירים יהיו מעט יותר גבוהים, אך ייתכן ויתקבלו מחירים מיוחדים או הנחות עבור חברי קופות חולים מסוימות – מומלץ לבדוק זאת מראש עם קופת החולים בה הנכם חברים.

מהם החיסונים הנדרשים לביצוע?

חיסונים להודו שנדרש לבצע טרם הטיסה הינם:

▪ חיסון נגד דלקת כבד מסוג A
▪ חיסון נגד דלקת כבד מסוג B (למטיילים אשר מתכננים לשהות לתקופה ארוכה במדינה)
▪ חיסון נגד טיפוס הבטן
▪ חצבת/אדמת/חזרת (ילידי 1957-1977 כבר חוסנו פעם אחת, אך מומלץ עבורם להשלים חיסון נוסף).
▪ דיפתריה/טטנוס/שעלת (מומלץ להתחסן בכל 10 שנים)
▪ קדחת מוח יפנית (מומלץ למטיילים שמתכננים שהות ארוכה במדינה, במיוחד באזור צפון הודו ובין החודשים אפריל ועד נובמבר, ולמטיילים בדרום הודו בכל תקופות השנה).

המלצות רפואיות נוספות לנסיעה להודו:

▪ מומלץ לקחת תרופה נגד מלריה – קיימים סוגים שונים של תרופות מניעה נגד המחלה שניתן לקבל באמצעות מרשם רופא, לפי האזורים בהם מתכננים לטייל ובהתאם למצב הרפואי (חשוב לקבל ייעוץ מתאים מרופא איזו סוג של תרופה מומלץ לכם לקחת).
▪ חשוב להקפיד על היגיינה מבחינת מים ומזון (להימנע משתיית מי ברז) כדי להימנע משלשול המטייל. במידת הצורך ניתן להתייעץ עם רופא אודות תרופת האזיטרומיצין שמסייעת במקרים של המחלה הנ"ל.
▪ דאגו להצטייד גם בתכשירים מונעי עקיצות יתושים, ובבגדים ארוכים במיוחד לשעות הערב – עקיצות חרקים עלולות להעביר מחלות מסוימות, שלא נגד כולן יש חיסונים.
▪ השתדלו להימנע מאכילת עוף או לחלופין לאכול עוף שעבר בישול קודם,  שכן מחלת שפעת העופות היא גם כן אחת מהמחלות אשר נפוצות בהודו.

למידע נוסף אודות ההכנות לפני הטיסה להודו, הנכם מוזמנים לבקר בשני המדריכים הנוספים שלנו:

 

למידע נוסף אודות ההכנות לפני הטיסה להודו, הנכם מוזמנים לבקר במדריך הנוסף שלנו – המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה להודו – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים

שימו לב- המאמר הנ"ל אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי. מומלץ לכל אחד לפני הכניסה להודו לבקר במרפאת מטיילים ולהתייעץ עם רופא לגבי חיסונים לפני הנסיעה.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מזג אוויר בהודו

מזג אוויר בהודו הוא נושא אשר נוטה לפעמים לבלבל לא מעט תיירים, שכן מזג האוויר אינו אחיד בכל המדינה. הודו נחשבת כתת-יבשת שכוללת אזורים שונים,

טיסות פנים בהודו

הודו היא מדינה בדרום אסיה אשר שטחה משתרע על פני כ- 3,287,000 מ"ר – היא נחשבת למדינה השביעית בעולם בגודלה, והשנייה בעולם מבחינת נפח האוכלוסייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראלה
הודו

קרלה – המדריך המלא למטיילים

קרלה היא מדינה בדרום הודו אשר נחשבת לאחד היעדים היותר פופולאריים בקרב המטיילים בדרום הודו בפרט, ובהודו בכלל. שטחה של המדינה משתרע על פני כ-

טאמיל נאדו
הודו

טאמיל נאדו – המדריך המלא למטיילים

טאמיל נאדו הינה מדינה בדרום הודו אשר ממוקמת בין המדינות קרלה, קרנטקה ואנדרה פרד – פני השטח שלה נמדדים בכ-130,158 קמ"ר, ומדד האוכלוסיה שלה עומד

Karnataka
הודו

קרנטקה – המדריך המלא למטיילים

קרנטקה הינה מדינה בדרום הודו אשר מונה מעל ל 64 וחצי מיליון תושבים.הקסם של קרנטקה טמון בניגודיות שלה, כאשר מצד אחד היא כוללת המוני חופים

גואה
הודו

גואה – המדריך המלא למטיילים

גואה הינה מדינה קטנה בדרום הודו, אשר מונה כמיליון וחצי תושבים.גואה נחשבת חביבה במיוחד על המטיילים הצעירים יותר בשל האווירה הטרופית, החופים, והמגוון הענק של

קראלה - דרום הודו
הודו

המדריך המלא על דרום הודו – עונות מומלצות לביקור, אזורים מומלצים לטיול ואטרקציות שאסור לפספס

בעוד שאזור צפון הודו מאופיין בנופים ובשטחים עצומים לטיולים וטרקים, האזור של דרום הודו מאופיין באווירה יותר טרופית, עמוסה בחופי ים, פסטיבלים ומסיבות. רוב המטיילים

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו