ויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר

תוכן עניינים

באוקטובר 2019, רשות ההגירה הניו זילנדית ביצעה שינוי כלל עולמי בנושא אשרות הכניסה למדינה – השינוי חל גם על אזרחי מדינת ישראל, והוא נובע מנסיבות כלכליות, שכן אוכלוסיית ניו זילנד הולכת וגדלה מאוד בשנים האחרונות וכך גם עלויות האחזקה והשימור של המתקנים, האטרקציות והכבישים – אשר מגיעים לסכומים של מיליוני דולרים בכל שנה.

מהו השינוי, ומה נדרש לבצע טרם הנסיעה לניו זילנד?

בעוד שבעבר לא היה צורך באשרת כניסה למדינה, כיום כלל האזרחים הישראלים נדרשים להנפיק את אשרת ה –
NZeTA ((New Zealand electronic Travel Authority – ה NZeTA נחשבת כויזה לניו זילנד לכל דבר, וכל מי שמעוניין לבקר במדינה נדרש להנפיק אותה לפני הנסיעה.
בנוסף להנפקת ה
NZeTA  נדרש לשלם גם "מס שימור" (IVL International Visitor Levy ) בעלות נוספת של 35$, אשר מהווה תרומה לשמירה על המתקנים והסביבה בה ישתמשו המבקרים בעת שהותם במדינה.

ויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר

מה קורה במקרה של ויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר – האם גם אזרחים ישראלים בעלי אזרחות זרה צריכים להוציא NZeTA?

 

ה NZeTA עצמה מהווה ויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר – גם אזרחים ישראלים אשר מחזיקים בדרכונים אירופאיים, אמריקאים או קנדיים מחויבים בהוצאתNZeTA , בין אם ההגעה נעשית דרך האוויר, ובין אם דרך הים (למשל בהפלגות נופש).
להלן הרשימה המלאה של המדינות אשר אחזקת אזרחות שלהן מצריכה הנפקת NZeTA:

מדינות המחויבות בהוצאת NZeTA
מדינות מהחויבות בהוצאת NZeTA. מתוך אתגר רשות ההגירה של ניו זילנד - www.immigration.govt.nz

האם ישנן אזרחויות של מדינות מסוימות אשר כן פוטרות מהוצאת NZeTA?

 

האזרחויות היחידות אשר בעליהן פטורים מהוצאת NZeTA הן של אוסטרליה וניו זילנד עצמה, ושל המדינות אשר מחויבות בהוצאת ויזה רגילה לניו זילנד (דרך השגרירות) – שהן בעיקר המדינות הלא מערביות כגון הודו, סין וכד'.

אילו מסמכים נדרשים לצורך הוצאת ה NZeTA?

 

▪ דרכון בתוקף
▪ תמונת פספורט עדכנית (לפי הוראות רשות ההגירה הניו זילנדית לגדלי תמונות פספורט
  עבור NZeTA)
▪ פרטי קשר (לרבות טלפון ומייל, שכן האשרה נשלחת בדוא"ל)
▪ הצהרת בריאות של הנוסע
▪ מידע נוסף אשר מגישי הבקשה יתבקשו לספק בהתאם לצורך, כגון מסמך המעיד על עבר
  פלילי נקי וכד'

מה צריך לעשות הלאה, לאחר שכבר הושגו כל המסמכים הנדרשים?

 

את הבקשה ניתן להגיש דרך האתר או האפליקציה הרשמיים של רשות ההגירה הניו זילנדית,
וניתן גם לבצע אותו גם דרכנו ב-e-visa  בתהליך קצר ופשוט מאוד, שכולו כולל מילוי הטפסים נעשה בעברית – לפרטים נוספים בקרו בעמוד ויזה לניו זילנד.
האשרה נשלחת בדוא"ל תוך עד 72 שעות, אך יש לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים הרשויות דורשות ממגישי הבקשה לספק מסמכים ואישורים נוספים, כך שתהליך הנפקת האשרה יהיה עלול להתעכב במספר שבועות – לכן כדאי לקחת את זה בחשבון ולהתחיל את התהליך מספיק זמן מראש לפני הנסיעה.

האם יש נסיבות נוספות אשר פוטרות מהוצאת NZeTA?

 

מבקרים אשר כבר מחזיקים ברשותם את אחת מסוגי הויזה הקיימות לניו זילנד כגון ויזת עבודה או סטודנט אינם מחויבים להוציא NZeTA, שכן הן נחשבות כויזות לניו זילנד לכל דבר.

לכמה זמן תקפה ה NZeTA?

 

אשרת ה NZeTA משמשת כויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר לכל דבר – היא תקפה למשך שנתיים, והיא אינה מוגבלת לכניסה אחת (מאפשרת מספר רב של כניסות למדינה).

האם ניתן להוציא את ה NZeTA בעת ההגעה לניו זילנד?

 

מדינות רבות ברחבי העולם כיום מאפשרות הוצאת "Visa on arrival", אך ניו זילנד אינה כלולה בין המדינות הנ"ל – מה שככל הנראה נובע מאופציית ה NZeTA אשר מוצעת למבקרים.
הוצאת ה NZeTA הינו תהליך מאוד פשוט וקצר שאורך מספר דקות בודדות  ונעשה כולו באינטרנט, ומשתלם הרבה יותר מאשר ההמתנה בתורים בדלפקי שדות התעופה.

מתכננים טיול? לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם

על מה תרצו לדבר?
WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ויזה להודו מנפאל

הודו ונפאל הן שתי מדינות שכנות וקרובות אשר מפרידות בניהן רק כמה שעות בודדות של נסיעה, כך שמטיילים ישראלים רבים עושים את המעבר בין שתי

ויזה להודו מסרי לנקה

הודו היא אחת ממדינות העולם אשר הכניסה אליה והשהות בה מצריכה הנפקה מראש של אשרת כניסה (ויזה) למדינה – גם אם ההגעה נעשית דרך אחת

ויזות עסקים להודו

מי צריך להוציא ויזת עסקים להודו? אזרחים מכלל מדינות העולם, כולל אזרחי מדינת ישראל, אשר מעוניינים לבקר בהודו למטרות עסקים כגון עבודה, ביקור בכנס, פגישות

ויזות תיירות להודו

מי צריך להוציא ויזות תיירות להודו? אזרחים מכלל מדינות העולם, כולל אזרחי מדינת ישראל, אשר מעוניינים לבקר בהודו למטרות תיירות וטיולים, מתבקשים להנפיק ויזת תיירות

ויזה לויאטנם מתאילנד

מטיילים רבים למדינות אסיה נוטים לעבור בין מדינות במסגרת הטיול שלהם. אחת מדרכי המעבר היותר פופולריות בין שתי מדינות באסיה היא המעבר בין תאילנד לויאטנם,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ויזת עבודה לניו זילנד

בשל הנחיות משרד ההגירה בניו זילנד, החל מתחילת שנת 2020 כל ביקור במדינה לאזרחים מכלל העולם מצריך אשרת כניסה אלקטרונית, אשר משמשת כויזה לניו זילנד

שגרירות ניו זילנד

מידע אודות שגרירות ניו זילנד: ▪ כתובת: הנציב 6 תל אביב – בתיאום מראש ▪ טלפון:   03-6956622 ▪ דוא"ל:office@nzconsul.org.il ▪ ימים ושעות פעילות:   בתיאום

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו