מזג אוויר בניו זילנד – העונות המומלצות לטיולים ותיירות במדינה

תוכן עניינים

ניו זילנד היא מדינה אשר מחולקת לשני חלקים – ניו זילנד הצפונית וניו זילנד הדרומית, כאשר חלקה הדרומי של ניו זילנד מעט יותר חורפי, קריר וגשום מאשר חלקה הצפוני (בשל תנאי ומבנה פני השטח שלו). מזג האוויר בחלק הצפוני מעט יותר נוח, אבל עדיין מאוד מומלץ להגיע ולחוות גם את החלק הדרומי, עמוס האתרים, הנופים והחוויות למטיילים.

באופן כללי – מזג אוויר בניו זילנד הוא נושא מאוד מאתגר להבנה, שכן בשל מיקומה הדרומי של המדינה והאקלים התת ארקטי שלה (אקלים יבשתי אשר מאופיין לרוב בחורף ארוך, וקיץ קצר בעל נטייה לתנאים חורפיים) – עלולים לרדת בשטחיה גשמים בכל יום נתון במהלך חודשי השנה, ובכל האזורים.

כדי לעשות לכם סדר בכל המידע המעט מבלבל הזה, הכנו עבורכם מדריך מלא בו נפרט על עונות השנה בניו זילנד, המלצות מתי להגיע ולאן, וכיצד לתכנן את הטיול בצורה נכונה לפי תנאי מזג האוויר.

ניו זילנד

מזג אוויר בניו זילנד באופן כללי - העונות המרכזיות לתיירות והטיולים

באופן כללי – מזג האוויר בניו זילנד הפוך לגמרי מאשר במדינות חציו הצפוני של כדור הארץ, מה שאומר שכאשר אצלנו מתקיים חורף בניו זילנד מתקיים קיץ, וההיפך. כדי להתחיל לעשות קצת סדר בנושא של מזג אוויר בניו זילנד, נחלק קודם את עונות התיירות במדינה ל-3 סוגים:

קיץ:

עונת הקיץ בניו זילנד מתקיימת בין החודשים נובמבר עד אפריל והיא נחשבת לעונה החזקה והיותר מומלצת לתיירות במדינה – כך שכמויות התיירים אשר מגיעים בעונה זו ותפוסת מקומות הלינה הינן גבוהות מאוד בהתאם.
חודש אפריל אשר פותח את עונת התיירות וחודש נובמבר אשר סוגר אותה נחשבים ליוצאי דופן – חודשים אלו הם למעשה קצה הגבול לפני ואחרי עונות המעבר, כך שמזג האוויר שלהם עלול להיות בעל נטייה לחוסר יציבות לעיתים קרובות. יחד עם זאת, החודשים האלו הם החודשים הכי פחות מתויירים של עונת הקיץ, כך שזה יהיה הזמן המתאים יותר בשבילכם, במידה ואתם בעניין של טיול באווירה מעט פחות המונית.
מזג האוויר בקיץ של ניו זילנד כולל שקיעות יחסית מאוחרות (לרוב השמש שוקעת באזור 21:30 בלילה), וטמפרטורות נוחות ונעימות יותר לטיולים ברוב הזמן, אך כאמור כדאי לקחת בחשבון שבשל סוג האקלים יוצא הדופן של המדינה – גם עונת הקיץ לא תהיה נקייה ב-100% ממזג אוויר בעל אופי חורפי.
באופן כללי – עונת הקיץ היא הנוחה יותר לטיולים בניו זילנד. באי הצפוני ניתן לטייל גם בסביבות אוקטובר, אשר משתייך לעונת המעבר.

החודשים הכי עמוסים של עונת הקיץ הם דצמבר וינואר, שכן בחודשים אלו מתקיימים חגים + חופשות קיץ של המקומיים. בהתאם לכך – חודשים אלו גם יקרים יותר מבחינת המחייה וההוצאות של הטיולים.

עונת מעבר:

עונת המעבר בניו זילנד מתקיימת בשתי תקופות שונות במהלך השנה: בין החודשים מאי עד יוני, ובין החודשים ספטמבר עד אוקטובר.
עונת המעבר בניו זילנד כוללת מזג אוויר מאוד לא יציב, ומאוד קשה לחזות מראש מה יהיה מזג האוויר – אפילו לרמה של כמה שעות קדימה, בשל השינויים הרבים שיכולים לקרות לעיתים מאוד קרובות. מצד אחד – בימים מסוימים מזג האוויר יכול להיות נעים ונוח לטיול, ומצד שני – בימים מסוימים עלולים לרדת גשמים, ואף שלגים.  
יחד עם זאת – מדובר בעונה  שכמעט ולא מגיעים בה תיירים למדינה, כך שניתן לטייל באווירה הרבה פחות עמוסה והמונית בהשוואה לעונת הקיץ, וניתן גם לראות השפעה ישירה על מחירי האטרקציות ומקומות הלינה אשר יורדים משמעותית.
במהלך עונת המעבר השעון זז פעמיים – פעם אחת לשעון קיץ (בסביבות ספטמבר-אוקטובר) ופעם אחת לשעון חורף (בסביבות יוני), כך שזהו גם כן פרט שחשוב לקחת בחשבון, שכן בשתי התקופות של שהזזות השעון קיימת השפעה ישירה על כמות שעות האור של היום עד השקיעה.

חורף

עונת החורף בניו זילנד מתקיימת בין החודשים יוני עד אוגוסט.
החורף בניו זילנד הוא עונה קשה ומאתגרת מאוד לטיולים, שכן הוא כולל טמפרטורות נמוכות מאוד (שאף יורדות מתחת לאפס בימים מסוימים), וירידת שלגים בתדירות תכופה.

החורף הניו זילנדי מתאים יותר לתיירים חובבי הגלישה – שכן פסגות ההרים מתמלאות בשלג, והופכות לאתרי סקי של ממש. טיולי טרקים לעומת זאת הם דבר שפחות מומלץ בעונה זו בשל חסימות הדרכים ומפולות השלגים האפשריות, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון.
טיול בחורף הניו זילנדי צפוי להיות שונה מאוד בהשוואה לטיול בקיץ או בעונת המעבר, שכן ייתכן ותצטרכו להשכיר ציוד להליכה בשלג, ובמקרים מסוימים אף לשכור שירותי מדריך מלווה לאורך הדרך.
בדומה לעונת המעבר – גם החורף הניו זילנדי הינו עונה הרבה פחות מתוירת ועמוסה.

מזג אוויר בניו זילנד לפי עונות השנה והמלצות

חודש

מזג אוויר לחודש זה

המלצות מיוחדות לחודש זה

ינואר

קיצי, מזג האוויר חם מאוד

שייט וביקור בשמורת הטבע של האי Stewart Island אשר נחשב פחות עמוס מתיירים, festival of lights, World Buskers Festival

פברואר

קיץ, מזג אוויר נעים אך קיימים סיכויים גבוהים לגשמים

טיולי טרקים, פעילויות אקסטרים כגון צניחה באגם Lake Taupo ושייט קיאקים ב- Abel Tasman National Park, fringe festival, Art Deco Festival

מרץ

עדיין בטווח הקיץ, אך מזג האוויר מתחיל להתקרר מעט ויש סיכויים גבוהים לגשם

אזור ה- catlins, Lake Waikaremoana, Pasifika Festival, Matatini Festival

אפריל

סיום הקיץ, ותחילת עונת המעבר – מזג אוויר הפכפך עם ימים גשומים וסוערים לצד ימים נעימים וחמימים

בעיקר טרקים

מאי

עונת מעבר, מתחיל להיות סוער כולל ימים גשומים רבים, ושלגים

פסטיבל הקומיקאים, מוזיאונים, ואפשר גם לטייל באי הצפוני בו מזג האוויר פחות סוער בחודש זה

ספטמבר

עונת מעבר, מזג אוויר פחות יציב – בחלק מהימים יכול להיות חמים ונעים ובחלקם קר ומושלג, אך כבר כמעט ולא יורד גשם

שייט בנהר Taupo, Christchurch Botanic Gardens, Bay of Islands, World of Wearable art festival

אוקטובר

סוף עונת המעבר, בחודש זה יש ריבוי של ימים גשומים

Heritage Festival, Akaroa FrenchFest

נובמבר

תחילת הקיץ, מזג האוויר יציב ושמשי אך צפוי להיות קריר בחלק מהימים

Bay of Islands, Coromandel Peninsula, מגוון טרקים, פסטיבל Fireworks for Guy Fawkes

דצמבר

קיץ, מזג אוויר קיצי ונעים אך צפויים לרדת גשמים

טרקים, האגמים – Wanaka, Te Aanu ו- Pukaki, החופים Cathedral Cove, Medlands ו- Moeraki, פסטיבל Rhythm & Vines

 

אז מתי להגיע לטייל בניו זילנד?

בסופו של דבר, תכנון הטיול וההגעה לניו זילנד תלוי בהעדפה האישית שלכם –

▪ אם אתם בעניין של טיול בעונה נוחה – עונת הקיץ (עונת התיירות) היא הזמן היותר מתאים בשבילכם לטיול, אך כאמור חשוב לקחת בחשבון שמזג האוויר לא תמיד יהיה יציב ב-100% בעונה זו, וייתכן ותיקלעו מדי פעם לימים גשומים, ואף לסופות.
יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שעונת הקיץ היא גם עונת החגים בחו"ל, כך שכמויות התיירים הנופשים במדינה בתקופה זו הינה גבוהה מאוד בהתאם.
▪ אם אתם בראש קצת יותר פתוח – ייתכן ועונת המעבר קצת יותר תתאים לכם. עונה זו מאוד מגוונת מבחינת שינויי מזג האוויר ומאוד מאתגרת עבור מטיילים, אבל מצד שני – מדובר בעונה הרבה פחות מתויירת, כך שתוכלו לטייל בראש שקט ובאווירה הרבה פחות עמוסה בהשוואה לקיץ, וגם ליהנות ממחירי מחייה זולים יותר בהתאם.
▪ אם אתם בעניין של טיול רגוע ושקט לצד מזג אוויר קר, ובמיוחד אם אתם חובבי סקי – החורף תהיה העונה היותר מתאימה בשבילכם, רק חשוב לקחת בחשבון שהחורף בניו זילנד קשה ומאתגר מאוד.

כדי להקל על עצמכם לתכנן את הטיול בהתאם לעונות ותנאי מזג האוויר, נסו קודם להחליט איפה להתחיל, ואיפה לסיים את הטיול – אם למשל אתם מתכננים להגיע לניו זילנד בסביבות אוקטובר-נובמבר (ביו עונת המעבר לעונת הקיץ) – ההמלצה הכי טובה תהיה להתחיל את הטיול בחלקה הצפוני של המדינה, בו מזג האוויר מעט יותר נעים לעומת חלקה הדרומי בחודשים האלו. אם אתכם מתכננים להגיע לניו זילנד בסביבות דצמבר ינואר (קיץ) – יותר מומלץ להתחיל בחלקה הדרומי של המדינה, בו מזג האוויר הרבה קצת יותר נעים בחודשים האלו.

** למידע נוסף ומזג אוויר מדויק יותר לפי טווחי זמנים ואזורים – בקרו באתר השירות המטאורולוגי הרשמי של ניו זילנד: https://www.metservice.com/

מידע נוסף עבר ההכנות לטיול בניו זילנד, והמלצות על אטרקציות

ולאחר שעשינו סדר בנושא מזג אוויר בניו זילנד, נעבור לנושא לא פחות חשוב שהוא הויזה לניו זילנד – ניו זילנד הינה אחת ממדינות העולם אשר ההגעה אליה והטיול בה מחייבת הנפקה מראש של ויזה.
הויזה המבוקשת נקראת e-visa, ומדובר בויזה אלקטרונית אשר תהליך ההנפקה שלה מבוצע אונליין באינטרנט, ובסיום התהליך היא נשלחת למגישי הבקשה בדוא"ל.
את הויזה האלקטרונית לניו זילנד ניתן להנפיק דרך אתר האינטרנט של רשות ההגירה של ניו זילנד, או דרכנו ב e-visa בתהליך קצר ופשוט של 3 שלבים אשר נעשה כולו בשפה העברית – לפרטים ומידע נוסף אודות תהליך הנפקת הויזה הנכם מוזמנים לבקר בעמוד – ויזה לניו זילנד.

ולסיום – ריכזנו עבורכם גם מספר מדריכים עם מידע שימושי מאוד שיסייע לכם לטפל בסידורים החשובים יותר לפני הטיסה לניו זילנד:

ויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר
ויזת עבודה לניו זילנד
שגרירות ניו זילנד


מתכננים טיול? לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם

על מה תרצו לדבר?
WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מזג אוויר בויאטנם
ויאטנם

מזג אוויר בויאטנם

מזג אוויר בויאטנם הוא אחד מהנושאים היותר פופולאריים בקרב המטיילים למדינה.באופן כללי – ויאטנם מחולקת למספר אזורי אקלים שונים לחלוטין האחד מהשני, אבל עדיין אפשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ויזה לניו זילנד למחזיקי דרכון זר

באוקטובר 2019, רשות ההגירה הניו זילנדית ביצעה שינוי כלל עולמי בנושא אשרות הכניסה למדינה – השינוי חל גם על אזרחי מדינת ישראל, והוא נובע מנסיבות

ויזת עבודה לניו זילנד

בשל הנחיות משרד ההגירה בניו זילנד, החל מתחילת שנת 2020 כל ביקור במדינה לאזרחים מכלל העולם מצריך אשרת כניסה אלקטרונית, אשר משמשת כויזה לניו זילנד

שגרירות ניו זילנד

מידע אודות שגרירות ניו זילנד: ▪ כתובת: הנציב 6 תל אביב – בתיאום מראש ▪ טלפון:   03-6956622 ▪ דוא"ל:office@nzconsul.org.il ▪ ימים ושעות פעילות:   בתיאום

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו