המדריך המלא למטיילים לפני הטיסה לויאטנם – מה עושים לפני הטיסה, מידע חשוב וטיפים

תוכן עניינים

ויאטנם – מדינה שכולה חוויית טיול בלתי נשכחת.
יש בה הכל מהכל לכל מטייל, ובכל גיל – חופי ים, טבע ונופים מרשימים ואין סופיים, אוכל מקומי נפלא, תרבות מרתקת, וים של אופציות לטיולים, אטרקציות ואתרים תיירותיים.

לא סתם ויאטנם מהווה מוקד משיכה לתיירים בכל העולם בכלל ולתיירים הישראלים בפרט, אבל לפני שיוצאים לדרך – חשוב להתכונן לטיול כמו שצריך, לדעת את כל המידע הרלוונטי למטייל ולטפל בכל הסידורים החשובים שלפני הטיול.
להלן הצ'ק ליסט ליסט המלא לכל הסידורים לפני הטיסה לויאטנם, וכל המידע למטייל שהכי חשוב לדעת:

ויאטנם מידע לתיירים

ויזה לויאטנם

אחד מהסידורים הכי חשובים לקראת הטיול לויאטנם הוא הנפקת ויזה, שכן ויאטנם היא אחת ממדינות העולם אשר הכניסה אליה והשהייה בה מצריכה ויזה.
קיימים מספר סוגים של ויזות תיירות לויאטנם אשר ניתן להנפיק, בהתאם לזמן הביקור המבוקש וסוג הכניסה למדינה:

▪ ויזת תיירות לויאטנם לתקופה של חודש, מעניקה אפשרות של כניסה אחת למדינה
▪ ויזת תיירות לויאטנם לתקופה של חודש, מעניקה אפשרות של כניסות ויציאות מרובות למדינה
▪ ויזת תיירות לויאטנם לתקופה של 3 חודשים, מעניקה אפשרות של כניסה אחת למדינה
▪ ויזת תיירות לויאטנם לתקופה של 3 חודשים, מעניקה אפשרות של כניסות ויציאות מרובות למדינה

את ויזת התיירות לויאטנם ניתן להנפיק ב-2 דרכים עיקריות:

  1. on arrivalהגשת הבקשה לויזה נעשית אונליין, ולאחר מכן אוספים אותה בשדה התעופה בעת הנחיתה במדינה. הויזה תקפה רק בכניסות אוויריות למדינה, ובהגעה דרך נמלי התעופה טן סון נהאט ו-לונג טאן.
  2. ויזה דרך השגרירות: הגשת בקשה לויזה דרך שגרירות ויאטנם בארץ. תקפה רק למקרים של כניסות קרקעיות למדינה, או בכניסות דרך הים (הפלגות).

לכל ההנחיות וההסברים המפורטים אודות תהליכי ההנפקה של ויזות התיירות לויאטנם הנכם מוזמנים לבקר במדריך – ויזת תיירות לויאטנם.

חיסונים לויאטנם

המצב התברואתי בויאטנם עלול להיות רגיש מאוד לתיירים, שכן  קיימות מספר מחלות נפוצות באזורי המדינה שחשוב להתחסן בפניהן, כגון – טיפוס הבטן, דלקות כבד, חצבת, אדמת וכן הלאה.

חשוב לבצע את החיסונים מספר שבועות מראש טרם הנסיעה – ניתן לקבל אותם דרך מרפאות המטיילים הפרטיות הפזורות ברחבי הארץ, או דרך מרפאות המטיילים המשויכות למשרד הבריאות.

לעיון ברשימת המרפאות המורשות, רשימת החיסונים ומחירים, הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – חיסונים לויאטנם.

ביטוח בריאות/ביטוח נסיעה לויאטנם

כמו לפני טיסה לכל יעד אחר בחו"ל, גם לפני טיסה לויאטנם חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח בריאות/ביטוח נסיעות.

ביטוח נסיעות לויאטנם ניתן לרכוש או דרך קופת החולים בה הנכם חברים, דרך חברות הביטוח השונות, או חברות כדוגמת passportcard, אשר מתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל.

הפוליסות  שמוצעות דרך הגופים והחברות השונות מורכבות ממספר גורמים, והמחיר הסופי שלהן יהיה מורכב מסוגי וכמויות הכיסויים אותם תבחרו (כבודה, פעילויות אקסטרים וכד'), ולפי משך זמן השהות במדינה.

כדי לעשות לעצמכם קצת סדר ולדעת איזו חברה מציעה את ההצעה הכי משתלמת, תוכלו לעשות השוואות בין הפוליסות אשר מציעות החברות השונות דרך מנועי החיפוש וההשוואות של wobi או Zap.

כסף ותקציב יומי

המטבע המקומי של ויאטנם נקרא דונג ויאטנמי (Vietnamese dong), ושער ההמרה שלו נכון להיום עומד על 6466.5 דונג לשקל אחד, או לחלופין – 0.00015 ₪ לדונג אחד.

ויאטנם מעניקה למטיילים את השילוב המושלם בין עלויות נמוכות לתמורה מרובה, כך שניתן להסתדר עם טווחי תקציב של בין 15$-35$ ליום באופן כללי.
מטיילים פחות חסכנים שירצו להתפנק יותר יוכלו לחיות מתקציב של בין 50$-150$ ליום, ואילו מטיילים שאין להם בעיות תקציב בכלל ויכולים להרשות לעצמם להתפנק במלונות יוקרתיים ומסעדות גורמה יוכלו להסתדר עם תקציב של כ-250$ ליום, ומעלה.

מזג אוויר בויאטנם

מזג האוויר בויאטנם משתנה מאזור לאזור, מה שאומר שניתן לבקר בויאטנם כל השנה, שכן בכל עונה שתגיעו יהיה לפחות אזור אחד או כמה אזורים בהם תוכלו לטייל.  

באופן פרטני יותר, האזורים במדינה מתחלקים ל-3 חלקים:
דרום ויאטנם – הו צ'י מין, נהר מקונג, דאלאת, פוקוק
צפון ויאטנם – הואה, נה טראנג, קוי נהון, דנאנג ו-הוי אן
מרכז ויאטנם – נין ביין, מיי צ'או, קוק פואנג, לונג ביי, הנוי

לכל אחד משלושת האזורים האלו יש את החודשים היותר מומלצים לביקור – למידע מורחב ופירוט מזג האוויר לפי החלוקה לאזורים הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – מזג אוויר בויאטנם.

הפרש שעות ישראל-ויאטנם

אחד הפרטים החשובים ביותר למטיילים בויאטנם הוא הפרש השעות – ההפרש בין מדינת ישראל לויאטנם עומד על 5 שעות, כאשר ויאטנם היא זו שמקדימה את ישראל ב-5 השעות.

כרטיסי טיסה לויאטנם

נכון להיום עדיין אין טיסות ישירות מישראל לויאטנם, אלא רק טיסות עם עצירות ביניים ביעדים שונים באירופה או אסיה.

טווחי המחירים לטיסות לרוב מתחילים מכ-600$ ויכולים גם להגיע ל 1200$-1300$ ומעלה, כאשר העלויות בסופו של דבר תלויות בכמה גורמים כגון מועד הטיסה, חברת התעופה, פרק זמן של עצירת הביניים וכד'.

למידע מורחב יותר אודות טיסות לויאטנם (איך מזמינים, היכן נוחתות הטיסות, שדות התעופה בויאטנם וכד') – הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – טיסות לויאטנם.

שגרירות ויאטנם

▪ שגרירות ויאטנם בישראל ממוקמת ברחוב ויצמן 4 בתל אביב, והיא מעניקה מגוון שירותים קונסולריים, כולל טיפול בויזות.

לפרטים נוספים ומידע אודות שירותי השגרירות ניתן לבקר באתר השגרירות: https://vnembassy-telaviv.mofa.gov.vn/vi-vn/Trang/default.aspx

פרטי השגרירות:
כתובת: רחוב ויצמן 4, קומה 4, בניין בית אסיה, תל אביב
ימים ושעות פתיחה: ימי שני עד שישי, 9:00-17:00
טלפון: 03-6966304 / 03-6966311 
מייל: vnembassy.il@mofa.gov.vn


▪ שגרירות ישראל בויאטנם ממוקמת בהנוי עיר הבירה.
השגרירות מעניקה מגוון שירותים קונסולריים, בניהם הנפקת ויזות, חידוש דרכונים ועוד.

פרטי השגרירות:
כתובת: 10th floor – Hanoi Towers ,49 Hai Ba Trung,Hoan Kiem, Hanoi Vietnam
טלפון: +84 (0) 24 3718 7500
קבלת קהל: ימים ב'-ו' בין השעות 9:00-12:00, ובין 13:00-14:00
אתר אינטרנט: https://embassies.gov.il/hanoi/Pages/default.aspx

התניידות בויאטנם

ויאטנם היא מדינת בעלת שטח נרחב מאוד, ובהתאם לכך גם אופציות ההתיינדות שמוצעות בה:

 טיסות פנים: שטחה של המדינה רחב ומוארך מאוד, ובהתאם לכך המרחקים בין ערים ואזורים מסוימים מגיעים לאלפי קילומטרים – כדי לחסוך את זמני הנסיעות הארוכים שמרחקים כאלו עלולים לגרור, קיימת אופציית טיסות הפנים. טיסות הפנים יוצאות ממספר שדות תעפה בויאטנם, כאשר 3 שדות התעופה היותר גדולים ומרכזיים שבניהם הם נוי באי בהנוי, טאן סון נהאט ב-הוצ'י מין, ושדה התעופה בדה נאנג. עלויות הטיסות הינן זולות מאוד, והטיסות לרוב אורכות לא יותר משלוש שעות ליעד.
למידע מורחב יותר הנכם מוזמנים לבקר במדריך המלא שלנו – טיסות פנים בויאטנם.

נסיעה ברכבות: רכבות הן אמנם דרך התניידות ארוכה יותר לעומת הטיסות, אבל מצד שני הן נחשבות ליותר מהירות ובטוחות לעומת הנסיעות באוטובוסים.
הרכבות מחולקות בתוכן למחלקות, כאשר כל מחלקה מציעה את ההטבות שלה בהתאם -מחלקה רגילה בעלת מושבים פשוטים, מחלקה עם כסאות מרופדים יותר, מחלקות עם מיטות לנסיעות ליליות (שגם הן מחולקות לקטגוריות לפי סוגי המיטות), ומחירי הכרטיסים לכל מחלקה יהיו כמובן בהתאם לתנאים שהיא כוללת.
את כרטיסי הנסיעה מומלץ מאוד להזמין כמה ימים מראש – ניתן לעשות זאת דרך תחנות הרכבת, סוכנויות נסיעות, או באתר הרכבות של ויאטנם בכתובת: https://www.seat61.com/Vietnam.htm .

אוטובוסים: קיימים מגוון קווי אוטובוסים אשר נוסעים בין הערים במדינה, בנסיעות בוקר או לילה. כרטיסים לאוטובוסים תוכלו לרכוש בתחנות האוטובוס, או דרך סוכנויות הנסיעות (רק קחו בחשבון שהאופציה הזו עלולה לצאת יותר יקרה בגלל העמלות).
אופציה מאוד מומלצת לתיירים אשר מעוניינים לעלות ולרדת בכמה תחנות היא רכישת כרטיס פתוח, שניתן להשיג דרך חברות האוטובוסים השונות ובמחירים משתלמים.

השכרת רכב: בכל הנוגע להשכרת רכב בויאטנם, האופציה היחידה שקיימת עבור תיירים היא השכרת רכב עם נהג פרטי, שכן רשיונות נהיגה בין לאומיים לא קבילים במדינה.
השירות אינו זול ויכול להגיע לסביבות ה-60$ ליום.
מעבר לכך כן ניתן לשכור אופנוע, אבל חשוב קודם לגשת למשרד התחבורה בעיר הו צ'י מין על מנת להמיר אותו ברישיון מקומי. עלות השכרת אופנוע עומדת על מספר דולרים בודדים ליום.

הפלגות: דרך התניידות נפוצה במיוחד באזור האיים. קיימות אופציות של סיורים יומיים, או סיורים של מספר ימים.

תחבורה ציבורית: אופציות התחבורה הציבורית בויאטנם כוללות אוטובוסים, סייקלו (סוג של ריקשה משולבת אופניים) או מוניות, כאשר האופציות היותר זולות מבין השלושה הם האוטובוסים והסייקלו, שבהם עלות הנסיעה עומדת על פחות מחצי דולר.

השכרת אופניים: שכירות של אופניים עולה מספר דולרים בודדים ליום, וזוהי דרך מאוד פופולארית להתניידות במדינה.

מידע נוסף ומדריכים קשורים אודות ויאטנם:

מתכננים טיול לויאטנם? לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם

על מה תרצו לדבר?
WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

hanoi
ויאטנם

האנוי – המדריך המלא למטיילים

דמיינו לעצמכם עיר שופעת צמחייה, אגם גדול חובק אותה, ואגמים קטנים שלובים בין שכונותיה. שדרותיה ירוקות, רחובותיה שוקקים וצבעוניים, אנשיה שמחים והיא מלאת תנועה וחן.

מזג אוויר בויאטנם
ויאטנם

מזג אוויר בויאטנם

מזג אוויר בויאטנם הוא אחד מהנושאים היותר פופולאריים בקרב המטיילים למדינה.באופן כללי – ויאטנם מחולקת למספר אזורי אקלים שונים לחלוטין האחד מהשני, אבל עדיין אפשר

חיסונים לויאטנם
ויאטנם

חיסונים לויאטנם

ויאטנם נחשבת לאחד מיעדי הטיולים היותר פופולאריים באסיה בקרב הישראלים, כאשר היא מציעה מבחר ענק של אטרקציות וחוויות לכל המטיילים בכל הגילאים – בין אם

פסטיבלים בויאטנם
ויאטנם

פסטיבלים בויאטנם שלא כדאי לכם פספס

טיול בויאטנם הוא חוויה של ממש עבור כל מטייל ובכל גיל – כמעט בכל מקום שבו תטיילו במדינה תוכלו לחוות מגוון ענק של אטרקציות, אבל

טיסות פנים בויאטנם
ויאטנם

טיסות פנים בויאטנם

ויאטנם היא מדינה באסיה אשר מבנה פני השטח שלה מאוד ייחודי, מוארך וצר.הודות למבנה המיוחד הזה – בין אזורים רבים במדינה ישנם מרחקים של אלפי

טיסות לויאטנם
ויאטנם

טיסות לויאטנם

ויאטנם נחשבת לאחד מהיעדים היותר פופולאריים לטיול ביבשת אסיה בקרב המטיילים הישראלים. אפשר למצוא בה הכל מהכל – נופים מרהיבים, תרבות מרתקת, אוכל מסורתי מדהים,

ויזה לויאטנם מתאילנד

מטיילים רבים למדינות אסיה נוטים לעבור בין מדינות במסגרת הטיול שלהם. אחת מדרכי המעבר היותר פופולריות בין שתי מדינות באסיה היא המעבר בין תאילנד לויאטנם,

ויזה לויאטנם מקמבודיה

המעבר בין המדינות קמבודיה לויאטנם נחשב לאחד מהעברים היותר פופולריים בקרב המטילים באסיה, וגם הוא כמו כל סוגי הכניסות האחרות למדינה, מצריך הנפקה מראש של

ויזת עסקים לויאטנם

מי צריך להוציא ויזת עסקים לויאטנם? כל אזרח זר אשר מעוניין להגיע לביקור בויאטנם למטרות עסקים, נדרש להנפיק ויזת עסקים טרם ההגעה למדינה – נסיבות

ויזת תיירות לויאטנם

מי צריך להוציא ויזת תיירות לויאטנם? כל אזרח ישראלי אשר מעוניין להגיע לביקור במדינה למטרת תיירות נדרש להנפיק ויזה טרם ההגעה למדינה – ויזה זו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ויזת תיירות לויאטנם

מי צריך להוציא ויזת תיירות לויאטנם? כל אזרח ישראלי אשר מעוניין להגיע לביקור במדינה למטרת תיירות נדרש להנפיק ויזה טרם ההגעה למדינה – ויזה זו

ויזת עסקים לויאטנם

מי צריך להוציא ויזת עסקים לויאטנם? כל אזרח זר אשר מעוניין להגיע לביקור בויאטנם למטרות עסקים, נדרש להנפיק ויזת עסקים טרם ההגעה למדינה – נסיבות

ויזה לויאטנם מקמבודיה

המעבר בין המדינות קמבודיה לויאטנם נחשב לאחד מהעברים היותר פופולריים בקרב המטילים באסיה, וגם הוא כמו כל סוגי הכניסות האחרות למדינה, מצריך הנפקה מראש של

ויזה לויאטנם מתאילנד

מטיילים רבים למדינות אסיה נוטים לעבור בין מדינות במסגרת הטיול שלהם. אחת מדרכי המעבר היותר פופולריות בין שתי מדינות באסיה היא המעבר בין תאילנד לויאטנם,

המאמרים האחרונים בבלוג שלנו